25 рідкісних видів тварин знаходяться в Колумбії на межі зникнення

25 рідкісних видів тварин, що мешкають в п’яти кліматичних зонах Колумбії, знаходяться на межі зникнення. Деякі з них зустрічаються тільки в цій андськой країні. Власне розслідування екологічної обстановки в Амазонії, Андах, на Карібах, в тихоокеанському районі і в околицях річки Оріноко провели експерти в області дитячої літератури і біологи з метою випуску текстових і ілюстративних матеріалів для школярів про тваринний світ Колумбії.
Як заявив журналістам відомий біолог і публіцист Лучо Родрігес, в результаті діяльності людини процес вимирання унікальних представників фауни розвивається стрімко. “Прогрес проник в дрімучу сельву і він торкнувся існування рідкісних тварин, які вимирають в результаті масової вирубки лісів. Ми не можемо зупинити прогрес, але необхідно дотримувати баланс, терміново розробити програму збереження лісів, що ставить заслін безконтрольній вирубці цінних порід дерев, передбачає їх відновлення”, відзначив Лучо Родрігес. За його словами, на Оріноко небезпека підстерігає тапіра, пекаря і марімонду - рід американської мавпи. Скоро тільки на малюнках можна буде побачити броненосців, що мешкають в Амазонії, опосумів і ягуарів. У карибській зоні на межі зникнення знаходяться колібрі.
Родрігес є автором книг по фауні Мексики і Венесуели і він вважає, що в Латинській Америці, багатій біорізноманітністю, необхідно щепити дітям любов до тваринного світу, виховувати їх захисниками природи. Колумбія є другою після Бразилії країною з найбільшою біорізноманітністю. “Ми ще поки до кінця не знаємо, які багатства зберігає наша флора і фауна”, - сказав Родрігес. Він відзначив, що Колумбія займає перше місце на континенті по видах птахів. В світі їх налічується 20 тис і 10 проц з цього числа мешкають на колумбійській території.

Джерело: votpusk.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “25 рідкісних видів тварин знаходяться в Колумбії на межі зникнення”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук