Архів рубрики 'глобальне потеплення'

Глобальне потеплення Крим затопить а на Київ налетять богомоли

В недавній доповіді експертів-екологів ООН - страхітливі прогнози: із-за глобального потеплення до 2020 року до 250 мільйонів африканців страждатимуть від браку води, Азію чекають гігантські повені, а в Європі вимруть деякі види тварин і рослин. «Сьогодні» з’ясувала, чим загрожує глобальне потеплення Україні. Вже в найближчі десятиліття нам передрікають нашестя богомолов на столицю, зникнення вовків з лісів і часті урагани і тайфуни.

Виявляється, за останні 30 років, впродовж яких наші середньорічні температури піднялися в межах всього 1,5 градусів, серйозно змінився рослинний і тваринний світ! Загальна тенденція - все живе мігрує з півдня на північ. Причому до України потеплення приходить нерівномірно. «Приріст температур значно вище на заході і півночі країни. Так залишиться і в майбутньому», - говорить замначальника Укргидрометцентра Анатолій Прокопенко. Тобто північ і захід відчують “тотальну жару” і скачки до +40-45 градусів набагато швидше, ніж Крим і південний схід.

КРИМ ЗМЕНШИТЬСЯ, ДОНБАС ВИСОХНЕ. Один з винуватців в кліматичних змінах, поза сумнівом, людина. «Наприклад, залякані людьми вовки останніми роками перестали вити. Та і взагалі, залишилися вони тільки в Росії, Україні і Білорусі, в Європі - майже всі перебито», - запевняє директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

Глобальне потеплення Крим затопить а на Київ налетять богомоли →


Від глобального потеплення росіяни постраждають більше інших

Як глобальні кліматичні процеси пов’язані з розповсюдженням хвороб? Чи можна захистити своє здоров’я від сюрпризів погоди? Про це головний науковий співробітник Центру демографії і екології людини Інституту народногосподарського прогнозування РАН, доктор медичних наук Борис Ревіч.

- Думки фахівців з приводу глобального потеплення розходяться. Одні говорять, що планета постраждає необоротно, інші вважають, що цей процес хвилеподібний, і екосистеми вже переживали подібне у минулому, але зуміли відновитися. Ви стверджуєте, що головна небезпека потеплення в негативній дії на здоров’ї людей?

Від глобального потеплення росіяни постраждають більше інших →


Через 4 роки Сонце створить великі проблеми

За прогнозами учених, пік прийдешньої сонячної активності припаде на кінець 2011 - початок 2012 років, причому у вказаний період Сонце може бути настільки активним, що його викиди помітно позначатимуться на роботі електричних і навігаційних приладів на Землі, передає Газета.Ру.
За словами європейських і американських астрономів, в період найвищої активності на Сонці з’являться від 90 до 140 нових плям. Фахівці указують на те, що під час піку спостерігатиметься два особливо сильних сплеску, які, згідно розрахункам, відбудуться в жовтні 2011 і серпні 2012 років.
“На сьогодні ми говоримо про відносні терміни, проте вже через 6-12 місяців можна буде сказати точніше”, - відзначає фахівець Центру вивчення космічних явищ в штаті Колорадо (США) Дуглас Бесекер.
200804130023550 Через 4 роки Сонце створить великі проблеми
Астрономи нагадують, що в середньому під час піків активності на Сонці спостерігається від 75 до 155 сонячних плям.
Також саме під час піків відбувається найбільший викид сонячної радіації і коронарної маси Сонця.
Примітно, що прогнози сонячної активності з кожним роком стають все більш затребуваними великою кількістю компаній, оскільки в їх розпорядженні опиняється все більше високоточної електроніки, схильної до впливу світила. Крім того, все більше користувачів вдаються до використання в бізнесі супутників, які також будуть схильні до сонячної дії.
Так, згідно попереднім підрахункам, на сьогодні сумарна вартість супутників, що знаходяться на орбіті, складає близько 200 мільярдів доларів.

Джерело: world.dushes.net


У ураганній активності винне глобальне потеплення

Марк Сондерс і Чи Адам з Лондонського університетського коледжу вперше кількісно визначили роль поверхневої температури океану у формуванні урагану.

З 1970 року кількість сильних ураганів зросла на 75 відсотків, особливо в Тихому і Індійському океанах, пише Lenta.Ru.

У ураганній активності винне глобальне потеплення →


Глобальне потеплення переросте в глобальне похолодання

За прогнозом Усесвітньої метеорологічної організації, до літа середня температура на планеті знизиться на долю градуса. Для деяких учених це означатиме, що пік потеплення на планеті вже пройдений, і “теплові” рекорди минулих років найближчим часом не нагадуватимуть.

За легке похолодання). жителі Землі можуть бути вдячні океану, зокрема такому явищу, як “Ла-нінья” (у перекладі з іспанського - “дівчинка”), яке спостерігається в Тихому океані, в районі берегів Еквадору, Перу і Колумбії.

“Ла-нінья” супроводжується появою в океані шарів, які охолоджують воду в середньому на 0,5-1 градус. “Сезон” похолодання триває від декількох місяців до двох років.

Глобальне потеплення переросте в глобальне похолодання →


Експерти ЄС Глобальне потеплення приведе Європу в занепад

Європу - найбагатший і родючіший континент - незабаром спустошить зміну клімату. Такий основний висновок можна зробити з доповіді, яку представили учені Європейського союзу, пише The Independent.

Ця доповідь, “зловісна і докладна”, передрікає, що екосистема, яка допомогла європейській цивілізації досягти глобальної переваги, буде виведена з ладу нещадним підвищенням температур. Континент втратить своя вікова родючість в результаті зміни клімату. Як очікується, це відбудеться вже в найближче сторіччя, що істотно спустошить природу, затверджують учені.

Власне, потеплення клімату торкнеться не тільки родючості, але і всього сучасного європейського способу життя: від літніх туристичних поїздок до зимового відпочинку на лижах. Середземномор’я стане дуже печенею для відпусток, а сніг і лід з Альп зникнуть, що приведе до величезних економічних наслідків. Соціальні наслідки також не примусять себе чекати: вони виразяться в зростанні смертей від жари і екстремальних погодних явищах на зразок бурь і повеней, які стануть сильніші. (Повний текст на сайті InoPressa.ru.)

Експерти ЄС Глобальне потеплення приведе Європу в занепад →


Глобальне потеплення несе пряму загрозу здоровю населення

Зміна клімату представлятиме пряму загрозу, викликаючи бурі, повені, засухи і пожежі з подальшим порушенням систем водопостачання і забезпечення харчовими продуктами, а також ускладнення в роботі медичних і інших служб. Про це йдеться в заяві Роспотребнадзора з нагоди Усесвітнього дня охорони здоров’я, який цього року буде присвячений впливу зміни клімату на здоров’ї людей.

Як наголошується в заяві, підвищення температури змінить систему розподілу і збільшить кількість інфекційних хвороб. У свою чергу, погіршення якості атмосфери, особливо в результаті забруднення озону, підвищить поширеність астми і респіраторних інфекцій, збільшить число госпіталізацій і втрачених робочих і учбових днів. А підвищення періодичності і сили аномальної жари збільшить смертність і поширеність теплового стресу і теплового інсульту.

Глобальне потеплення несе пряму загрозу здоровю населення →


Нові ризики глобального потеплення

Підвищення температури в глобальних масштабах збільшить в найближчі 200 років небезпеку лісових пожеж, засух і повеней, передає РБК-Україна.
Навіть якщо шкідливі викиди в атмосферу скоротити прямо зараз, затверджують дослідники клімату з брістольського університету, багато частин планети все одно будуть більше інших схильні до ризику природних катаклізмів. Такий висновок опублікований в журналі Національної британської академії наук.
Учені проаналізували кліматичні моделі на 52 комп’ютерних симуляторах, щоб зрозуміти, який вплив роблять парникові гази на атмосферу. Потім вони відсортували отримані результати по групах, відповідно до масштабів глобального потеплення: менше 2 градусів за Цельсієм, від 2 до 3 градусів і більше 3 градусів. Для кожної групи учені прорахували вірогідність змін в площах лісових масивів, в частоті лісових пожеж і в постачаннях питної води на найближчі два століття.
Автор доповіді і один з керівників дослідження доктор Марко Шольце сказав, що він виявив безпосередній прямий зв’язок між підвищенням температури на Землі і збитком, екосистемам, що наносяться. “Ми показуємо сильно зростаючий ступінь ризику і всі великі ділянки Землі, схильні небезпеки, пов’язаної із зростанням температури. У нашій роботі ми визначаємо рівень, який ми вважаємо небезпечним, і намагаємося зрозуміти, наскільки вірогідний такий розвиток подій”, - відзначив Шольце.
За прогнозами учених, в найбільшій мірі небезпеки лісових пожеж схильні Євразія, Східний Китай, Канада і Амазонка. Частинам Західної Африки, Південної Європи і східним штатам США в результаті глобального потеплення загрожують засухи і брак питної води.
Дані дослідження показали, що підвищення температури більш, ніж на 3 градуси може привести до того, що вуглець з природних покладів потрапить в атмосферу, а це посилить проблему глобального потеплення.

Джерело: world.dushes.net


ТУНГУСЬКИЙ МЕТЕОРИТ МІГ БУТИ ВИНУВАТЦЕМ ТОГО ЩО НАСТУПИВ ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛЕ


Нову гіпотезу, що пояснює явище глобального потеплення, запропонували російські учені. Виступаючи на конференції в Лейстерськом університеті (Великобританія) директор Інституту обчислювального моделювання З РАН (м. Красноярськ), член-кореспондент РАН Володимир Шайдуров повідомив, що головною причиною поступового зростання температури у поверхні планети може бути зовсім не багатократне збільшення викидів діоксиду вуглецю транспортом і промисловістю, а падіння Тунгуського метеорита в 1908 році.
Саме до періоду між 1906 і 1909 роками відноситься початок глобального зростання температури в XX столітті. Як правило, його пов’язують з бурхливим розвитком промисловості, автомобільного і авіаційного транспорту, із-за якого в атмосферу стала викидатися величезна кількість діоксиду вуглецю, а також метану і інших парникових газів. Але, на думку Шайдурова, вплив цих газів на процес зміни клімату Землі може виявитися не таким вже великим.
Відомо, що до парникових газів відноситься і водяна пара, причому її роль в захопленні відбиваного поверхнею планети теплового випромінювання навіть вище, ніж у вуглекислого газу. Проте людство практично ніяк не може вплинути на круговорот води в природі, тому і уваги до впливу водяної пари на парниковий ефект майже не приділяється.
Проте навіть невеликі зміни у вмісті води у верхніх шарах атмосфери може привести до значного зростання температури у поверхні планети. Проведені в ІВМ З РАН дослідження на комп’ютерних моделях показали, що збільшення змісту води в мезосфері на 1% дає підвищення температури у поверхні приблизно на 4 °С.
Проте помітні зміни у вмісті води у верхніх шарах атмосфери могли відбутися тільки в результаті серйозної природної катастрофи, яка привела б до сильних обурень у верхніх шарах атмосфери і зміни структури срібних хмар, що складаються з найдрібніших кристалів льоду. Падіння Тунгуського метеорита цілком підходить на роль катастрофи, здатної “перетрусити” мезосферу Землі, і до того ж добре співпадає з часом почала потеплення клімату.
Конкретні механізми змін в структурі срібних хмар і мезосфери в цілому під впливом падіння і вибуху метеорита вимагають додаткових досліджень. Зрозуміло, запропонована теорія зовсім не відміняє того, що на потеплення клімату можуть робити вплив і викиди діоксиду вуглецю. Просто, набір чинників, що визначають зміну клімату нашої планети, може виявитися куди складнішим, ніж передбачалося.

Джерело: gerhardt.com.ua


Глобальне потеплення приведе до світової війни

Про глобальне потеплення сказано вже немало, так само, як і про катастрофічні для планети наслідки, до яких воно може привести. При цьому мало хто замислювався над тим, що постійне підвищення температури повітря на поверхні Землі може стати мало не головним чинником, який незабаром викличе ряд серйозних озброєних конфліктів.
На це напередодні вказав міністр оборони Великобританії Джон Рід, що вважає, що в найближчі 20-30 років, якщо, звичайно, людство ще не загине, вірогідність воєн різко підвищиться. Причина - прісна вода, спори із-за якої розгораються вже зараз майже на всіх континентах планети. Серед найбільш гарячих крапок називаються річка Іордан, недолік води в якій здатний розпалити новий серйозний конфлікт між Ізраїлем, Палестиною і Йорданією, а також річки Евфрат (Туреччина - Сірія), Ніл (Єгипет - Ефіопія), Брахмапутра (Китай - Індія), Ганг (Бангладеш - Індія) і Окаванго (Ангола - Намібія).
Річ у тому, що глобальне потеплення поступово перетворює Землю на одну велику пустелю, де разом із зростанням світового населення помітно скорочуються водні ресурси: танення так званої “льодової шапки” із-за кліматичних змін веде до того, що багато хто з джерел прісної води незабаром буде отруєний.
“Такі явища, як повінь, танення вічної мерзлоти і запустинювання, можуть привести до втрати сільськогосподарських угідь, отруєння запасів води і руйнування економічної інфраструктури, - відзначив Рід. - В Африці вже зараз більше 300 млн. чоловік позбавлено доступу до чистої води, і кліматичні зміни посилять плачевну ситуацію”.
На думку Ріда, ці зміни повинні хвилювати не тільки географів або демографів, але також політиків і відповідні міжнародні організації, оскільки “роблять жорсткі конфлікти більш ніж вірогідними”, а і без того “мізерні ресурси, чисту воду і цінну сільськогосподарську землю ще мізернішими”.
“Сувора правда полягає в тому, що відсутність води і сільськогосподарської землі є значним чинником, що вносить внесок до трагічного конфлікту, який розгортається на наших очах в Дарфуре, - підкреслив міністр оборони, приводячи як приклад конфлікт між Суданом і Чад в цій провінції. - Ми повинні розцінити це як застережливий сигнал”.
У зв’язку з цим Рід призвав до того, щоб не тільки Великобританія, але і решта держав були готові у будь-який момент надати допомогу при катастрофах, сприяти миротворчому сприянню, а в крайньому випадку і брати участь у військових діях, щоб усунути не тільки соціальні, але і політичні наслідки глобального потеплення. Цікаво, що британські екологи, погодившись з прогнозами Ріда, зажадали від міністрів подвоїти зусилля по скороченню викидів в атмосферу так званих тепличних газів, які і є причиною “парникового ефекту”.

Джерело: world.dushes.net