Чисельність окремих видів тварин в світі продовжує скорочуватися


Міжнародна організація по захисту природи (Union Mundial para la Conservacion de la Naturaleza (UMCN)) заявила, що чисельність видів тварин і рослин, які знаходяться під загрозою зникнення, за останній рік зросла до 16 119. Вперше до так званого “червоного списку” увійшли полярний ведмідь, гіпопотам і деякі рослини Середземномор’я.
Також стало відомо, що загальна кількість видів, офіційно визнаних зникаючими і зниклими, склало 784, інші 65 можна виявити лише в пареннях, заповідниках і в організаціях по розведенню тварин, тобто в природі цих тварин вже не існує.
У минулій доповіді від 2004 року під загрозою зникнення знаходилося 15 589 видів. Такі дані були отримані після вивчення життя 40 177 видів тварин з 1,9 мільйонів тих, що існують в світі. У “червоному списку” 2006 року фігурують 16 119 видів тварин і рослин, яким загрожує зникнення. Згідно даним експертів, враховуючи таку цифру, можна сказати, що в цей список потрапляє кожна третя амфібія, кожне четверте хвойне дерево, окрім цього, кожен восьмий птах і кожен четвертий ссавець.
Ачим Штейнер (Achim Steiner), генеральний директор Міжнародної організації по захисту природи (UMCN), заявив, що результати доповіді показують ясну тенденцію до зменшення біологічної різноманітності. З такою тенденцією повинен боротися весь світ. Що стосується Середземномор’я, то учені відзначають, що цей регіон є одним з 34, які знаходяться в критичному положенні.
У Середземному морі налічується близько 25 тис. видів рослин, 60% з яких існують тільки в цьому регіоні. Із-за туризму і інтенсивного сільського господарства близький до зникнення, наприклад, волошка Femeniasia balearica (Балеарські острови і о. Майорка), чисельність якого складає на сьогодні всього 2 200 дорослих рослин.
Жертвою глобального потеплення серед тварин став полярний ведмідь вигляду Ursus maritimus. Імовірно, в подальші 50-100 років територія морського льоду в літній період скоротиться від 50% до 100%, що приведе до того, що популяція ведмедів зменшиться на 30% за наступні 45 років.
Не дивлячись на те, що деякі куточки планети залишаються в стороні від технічного прогресу, дикій природі може загрожувати необмежене полювання. Так, в Цукрі унаслідок того, що в течію майже 10 років уряд не стежив за полюванням, популяція газелі вигляду Gazella dama скоротилася на 80%, в такій же ситуації знаходиться і азіатська антилопа. У Африці чисельність гіпопотама зменшилася на 95% (Республіка Конго, Замбія). Серед мешканців морить під загрозою зникнення учені називають акул і морських лисиць (скат), які схильні до надмірного лову. Причому, з мешканцями прісних річок справа йде не краще – близько 56% з 252 прісних риб Середземномор’я на межі зникнення.


0 Відгуків на “Чисельність окремих видів тварин в світі продовжує скорочуватися”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук