Джерела забруднення грунту

Літосфера забруднюється рідкими і твердими забруднюючими речовинами і відходами. Встановлено, що щорічно на одного жителя Землі утворюється одна тонна відходів, зокрема більш 50кг полімерних, важко розкладаних.

Джерела забруднення грунту можуть бути класифіковані таким чином.

Житлові будинки і комунально-побутові підприємства .
У складі забруднюючих речовин цієї категорії джерел переважають побутове сміття, харчові відходи, будівельне сміття, відходи опалювальних систем, предмети домашнього ужитку, що прийшли в непридатність, і т.п. Все це збирається і вивозиться на звалища. Для крупних міст збір і знищення побутового сміття на звалищах перетворили на важковирішувану проблему. Просте спалювання сміття на міських звалищах супроводжується виділенням отруйних речовин. При спалюванні таких предметів, наприклад, хлорсодержащих полімерів, утворюються сильно токсичні речовини – діоксиди. Не дивлячись на це, останніми роками розробляються способи знищення побутового сміття спалювання. Перспективним способом вважається спалювання такого сміття над гарячими розплавами металів.
Промислові підприємства .
У твердих і рідких промислових відходах постійно присутні речовини, здатні надавати токсичну дію на живі організми і рослини. Наприклад, у відходах металургійної промисловості зазвичай присутні солі кольорових важких металів. Машинобудівна промисловість викидає в навколишнє природне середовище ціаниди, з’єднання миш’яку, берилія; при виробництві пластмас і штучних волокон утворюються відходи, що містять фенол, бензол, стирол; при виробництві синтетичних каучуків в грунт потрапляють відходи каталізаторів, некондиційні полімерні згустки; при виробництві гумових виробів в навколишнє середовище поступають пилоподібні інгредієнти, сажа, які осідають на грунт і рослини, відходи резінотекстільних і гумових деталей, а при експлуатації шин – зношені покришки, автокамери і ободниє стрічки, що вийшли з ладу. Зберігання і утилізація зношених шин в даний час є ще невирішеними проблемами, оскільки при цьому часто відбувається сильні пожежі, які дуже важко гасити. Ступінь утилізації зношених шин не перевищує 30% від загального їх об’єму.
Транспорт .
При роботі двигунів внутрішнього згорання інтенсивно виділяються оксиди азоту, свинець, вуглеводні, оксид вуглецю, сажа і інших речовин, що осідають на поверхню землі або поглинаються рослинами. У останньому випадку ці речовини також потрапляють в грунт і залучаються до круговороту, пов’язаного з харчовими ланцюгами.
Сільське господарство .
Забруднення грунту в сільському господарстві відбувається унаслідок внесення величезних кількостей мінеральних добрив і отрутохімікатів. Відомо, що у складі деяких отрутохімікатів міститься ртуть.
Розглянемо детальніше забруднення грунту важкими металами і отрутохімікатами.
Забруднення грунту важкими металами .

Статті по темі


2 Відгуків на “Джерела забруднення грунту”


  1. 1 Тёма

    спс

  2. 2 Саша

    Дуже вам дякую Виручили!!!!!=)

Залишити відгук