Джерела забруднення

Населені пункти

Найбільш відомим джерелом забруднення води, якому традиційно приділяється головна увага, є побутові (або комунальні) стічні води. Водоспоживання міст зазвичай оцінюють на основі середньої добової витрати води на одну людину, в США рівного приблизно 750 л і що включає воду питну, для приготування пищи і особистої гігієни, для роботи побутових сантехнічних пристроїв, а також для поливу лужків і газонів, гасіння пожеж, миття вулиць і інших міських потреб. Майже вся використана вода поступає в каналізацію. Оскільки щодня в стічні води потрапляє величезний об’єм фекалій, головним завданням міських служб при переробці побутових стоків в колекторах очисних установок є видалення патогенних мікроорганізмів. При повторному використанні недостатньо очищених фекальних стоків бактерії, що містяться в них, і віруси можуть викликати кишкові захворювання (тиф, холеру і дизентерію), а також гепатит і поліомієліт.

В розчиненому вигляді в стічних водах присутні мило, синтетична пральна пороша, дезинфікуюча засоби, отбелівателі і інші речовини побутової хімії. З житлових будинків поступає паперове сміття, включаючи туалетний папір і дитячі підгузники, відходи рослинної і тваринної їжі. З вулиць в каналізацію стікає дощова і тала вода, часто, з піском або сіллю, використовуваними для прискорення танення снігу і льоду на проїжджій частині вулиць і тротуарах.

Промисловість

В індустріально розвинених країнах головним споживачем води і найкрупнішим джерелом стоків є промисловість. Промислові стоки в річки за об’ємом в 3 рази перевищують комунально-побутові.

Вода виконує різні функції, наприклад служить сировиною, обігрівачем і охолоджувачем в технологічних процесах, крім того, транспортує, сортує і промиває різні матеріали. Вода також виводить відходи на всіх стадіях виробництва – від здобичі сировини, підготовки напівфабрикатів до випуску кінцевої продукції і її розфасовки. Оскільки набагато дешевше викидати відходи різних виробничих циклів, чим переробляти і утілізовать, з промисловими стоками скидається величезна кількість різноманітних органічних і неорганічних речовин. Більше половини стоків, що поступають у водоймища, дає чотири основні галузі промисловості: целюлозно-паперова, нафтопереробна, промисловість органічного синтезу і чорна металургія (доменне і сталеливарне виробництва). Із-за об’єму промислових відходів, що росте, порушується екологічна рівновага багатьох озер і річок, хоча бльшая частина стоків нетоксична і несмертельна для людини.

Теплове забруднення


0 Відгуків на “Джерела забруднення”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук