Екологічна ситуація в Харкові

Екологічну ситуацію в місті 9 місяців вивчає спеціально створена Госекоїнспекция. Сьогодні на засіданні колегії були підведені перші підсумки її роботи. Результати невтішні - крупні промислові підприємства, порушуючи закони, регулярно викидають в атмосферу шкідливі речовини. Якість повітря постійно погіршується, підприємства економлять засоби, харків’яни розплачуються своїм здоров’ям.
Концентрація шкідливих речовин, в атмосфері, в порівнянні з минулим роком, збільшилася на 10 відсотків - затверджують фахівці облуправління охорони навколишнього середовища. Такі висновки вони зробили провівши аналіз більше 4000 проб повітря. У якнайгіршому положенні опинилися жителі Павлового Поля, Івановки і Холодної гори, а найлегше дихається жителям Баварії. Харків’яни ж вважають, що брак чистого повітря - проблема загальноміська.Сергій Кучер, студент: “Дуже багато заводів і особливо райони, які лежать на сході Харкова, там не усчитана роза вітрів і я бачив - просто на місто летить пил, дим, це все на місто йде.”
Володимир Дука, пенсіонер: “Ну, підприємства вони зараз, хоч, не те, що раніше, знаєте, працювали на повну котушку. Зараз вони так працюють… Зараз, напевно, від машин більше погіршало повітря, чим від підприємств.”Сергей Бондарчук, службовець: “Ну, наскільки я знаю, підприємства зараз в основному стоять, тому в цьому сенсі нам зараз краще.”
Основні забруднювачі повітря - крупні підприємства області, які скидають відходи виробництва в атмосферу або водоймища. За подібні порушення передбачені мінімальні штрафи. Тому керівництву заводу легше заплатити такий штраф, чим будувати очисні споруди. Екологи навіть склали перелік підприємств, які регулярно скоюють злочини проти навколишнього середовища.
Вячеслав Ус, перший заступник начальника Госекоїнспекциі: “У Харківській області існує 8 підприємств “державного значення”, які є основними забруднювачами навколишнього середовища. До таких відноситься і “Коксохім”. Основною загрязнітель- це Змієвськая ГРЕС, “Балцем” і “Коксохім”.”Установить порушення не просто, хоча екологи регулярно проводять огорожі повітря поряд з джерелами забруднень. Напередодні перевірок, говорять вони, за дивним збігом обставин, робота заводів припиняється, шкідливі викиди проводяться вночі або припиняються.

Джерело: new-garbage.com

Статті по темі


0 Відгуків на “Екологічна ситуація в Харкові”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук