ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ БІОСФЕРИ

Господарська діяльність людини, набуваючи все більш глобального характеру, починає робити вельми відчутний вплив напроцесси, що відбуваються в біосфері. Ви вже узналіо деяких результатах діяльності людини іїх впливі на біосферу. На щастя, довизначеного рівня біосфера здатна ксаморегуляциі, що дозволяє звести до мінімумунегатівниє наслідки діяльності людини.Але існує межа, коли біосфера вже не всостоянії підтримувати рівновагу. Начинаютсянеобратімиє процеси, що приводять кекологичеськім катастрофам. З ними человечествоуже зіткнулося у ряді регіонів планети.

Людство істотно змінило хід теченіяцелого ряду процесів в біосфері, в тому числебіохимічеського круговороту і міграції рядаелементов. В даний час, хоч і поволі, відбувається якісна і колічественнаяперестройка всієї біосфери планети. Вже возникряд складних екологічних проблем біосфера, яку необхідно вирішити найближчим часом.

«Парниковий ефект». За новітніми даними учених, за 80-і рр. середня температура повітря в северномполушарії підвищилася в порівнянні з кінцем XIX в.на 0,5-0,6 “З. За прогнозами, до початку 2000 р. средняятемпература на планеті може підвищитися на 1,2″С в порівнянні з доїндустріальной епохою.Учені зв’язують таке підвищення температури впервую черга із збільшенням содержаніяуглекислого газу (діоксиду вуглецю) і аерозолейв атмосфері. Це приводить до чрезмерномупоглощенію повітрям теплового випромінювання Землі.Очевидно, певну роль в створенні такназиваємого «парникового ефекту» грає ітепло, що виділяється від ТЕЦ і АЕС.

Потеплення клімату може привести.кинтенсивному таненню льодовиків і підвищенню уровнямірового океану. Зміни, які могутпроїзойті внаслідок цього, просто труднопредськазать.

Вирішити дану проблему було б можна, сократіввиброси вуглекислого газу в атмосферу і установівравновесие в циклі круговороту вуглецю.

Виснаження озонового шару. У останні годиучениє всі з більшою тривогою відзначають істощенієозонового шаруючи атмосфери, який являєтсязащитним екраном від ультрафіолетовогоїзлученія. Особливо швидко цей процесспроїсходіт над полюсами планети, де появілісьтак звані озонові дірки. Опасностьзаключаєтся в тому, що ультрафіолетовоєізлученіє згубно для живих організмів.

Основною причиною виснаження озонового слояявляєтся застосування людьміхлорфторугльоводородов (фреонів), широкоїспользуємих у виробництві і побуті в качествехладореагентов, піноутворювачів, розчинників. аерозолів. Фреони інтенсивноразрушают озон. Самі ж вони руйнуються оченьмедленно, протягом 50-200 років. У 1990 р. в мірепроїзводілось більше 1300 тис. т озоноразрушающихвеществ.

Статті по темі


0 Відгуків на “ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ БІОСФЕРИ”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук