Екологія завтрашнього дня

В запалі політичних баталій і економічних проблем ми часто відкладаємо на невизначений термін рішення питань, від яких залежить наше майбутнє. Йдеться про екологічну обстановку. У Південному регіоні назвати її здоровою ніяк не можна. В першу чергу із-за накопичення, зберігання, утилізації і знищення токсичних відходів.

Збільшення виробничих потужностей і відродження промисловості в Одеській області, звичайно, радують, але не можна забувати, що це неминуче веде до збільшення забруднення навколишнього середовища і, як наслідок, погіршення екообстановки регіону в цілому. Велику роль грає і географічне положення області. Такі крупні річки міжнародного значення як Дністер і Дунай із-за безконтрольного скидання в них різних нечистот самі по собі вже перетворилися на джерело екологічної небезпеки.

Якщо звернутися до цифр, то вимальовувалася абсолютно невеселкова картина. На території області налічується більше 600 сміттєвих звалищ і накопичувачів токсичних відходів, 153 складу для зберігання хімічних засобів захисту рослин, що займають площу більше 800 га, десятки підприємств, на більшості яких ситуація із зберіганням і утилізацією відходів залишає бажати кращого. І саме розривши між їх накопиченням і знищенням загрожує подальшим поглибленням екологічної кризи в регіоні.

Виникає абсолютно законне питання: “Невже ніхто не займається вирішенням цих проблем?”. Це не зовсім так. У Одеській області прийнята Регіональна програма по поводженню з токсичними відходами на 2002-2005 роки. Її основні цілі - контроль за оборотом і утилізацією токсичних відходів, послідовне зменшення їх об’ємів, регенерація забруднених територій, реконструкція виробництв, впровадження маловідхідних технологій і технологічних процесів замкнутого типу. Але це програма державна, а у нього не завжди вистачає на це час. В зв’язку з цим особливо підвищується роль партій і громадських організацій.

200804121949070 Екологія завтрашнього дня

Активним прихильником вирішення екологічних проблем і недопущення техногенної катастрофи в Південному регіоні є Одеська організація СДПУ(О). Так, на останньому засіданні бюро обкому СДПУ(О) прийнята ухвала “Про спільну діяльність обласної організації СДПУ(О) з політичними партіями і громадськими організаціями екологічного напряму”, суть якого полягає у встановленні контактів з найяскравішими представниками даного руху. З одеським відділенням Партії Зелених України вже були проведені попередні переговори і досягнута угода про підписання двостороннього договору про співпрацю. Міська організація СДПУ(О) вивчила, хто може бути можливим партнерів для сумісних дій і серед громадських організацій екопрофіля. Серед них - “Асоціація зелений щит”, комітет цивільного самоврядування мікрорайону “Лузановській”, еко-клуб “ЕОЛ” і регіональне відділення громадської екологічної організації “МАМА -86″.

Статті по темі


0 Відгуків на “Екологія завтрашнього дня”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук