Електромагнітне випромінювання

Як відомо, основний принцип роботи нервової системи людини – передача електромагнітних імпульсів від однієї клітки до іншої. Але ж людина живе в світі, насиченому електромагнітними полями, постійно піддававшись їх шкідливій дії, їх створюють будь-які електричні прилади, теле- і радіоантени, тролейбуси і трамваї. Але найбільшу частину шкідливої дії чоловік отримує у себе удома або на своєму робочому місці.

Джерела:

Джерелами електромагнітних полів в житлових приміщеннях підрозділяються на два типи:

 • Внутрішні:
  1. електропроводка (усередині будівель, телекомунікації);
  2. побутові електроприлади (холодильники, праски, пилососи, електропечі, телевізори) і все, що ви включаєте в розетку;
  3. розподільні щити;
  4. трансформатори;
  5. персональні комп’ютери

  Все це створює, так званий, побутовий електросмог. Найбільш могутніми слід визнати Свч-печи, аерогрилі, холодильники з системою “без інею”, кухонні витяжки, електроплити, телевізори. Реально створюване ЕМП залежно від конкретної моделі і режиму роботи може сильно розрізнятися серед устаткування одного типу. Все вище приведені дані відносяться до магнітного поля промислової частоти 50 Гц.

  Персональні комп’ютери

  Основними складниками персонального комп’ютера (ПК) є: системний блок (процесор) і різноманітні пристрої введення/висновку інформації: клавіатура, дискові накопичувачі, принтер, сканер, і т.п. Кожен персональний комп’ютер включає засіб візуального відображення інформації зване по-різному – монітор, дисплей. ПК часто оснащують мережевими фільтрами, джерелами безперебійного живлення і іншим допоміжним електроустаткуванням. Всі ці елементи при роботі ПК формують складну електромагнітну обстановку на робочому столі користувача. За узагальненими даними, у тих, що працюють за монітором від 2 до 6 годин на добу частіше спостерігаються функціональні порушення центральної нервової системи, хвороби серцево-судинної системи, хвороби опорно-рухового апарату. Із збільшенням тривалості роботи на комп’ютері співвідношення здорових і хворих серед користувачів різко зростає.

 • Зовнішні:
  1. електротранспорт (трамваї, тролейбуси, потяги);
  2. лінії електропередач (міського освітлення, високовольтні);
  3. теле- і радіостанції (транслюючі антени);
  4. супутниковий і стільниковий зв’язок ( транслюючі антени);
  5. радари.

  Дальність розповсюдження магнітного поля залежить від величини протікаючого струму або від навантаження лінії. Оскільки навантаження ЛЕП може неодноразово змінюватися як в перебігу доби, так і із зміною сезонів року, розміри зони підвищеного рівня магнітного поля також міняються.

Дія ЕМП на здоров’ї людини


0 Відгуків на “Електромагнітне випромінювання”


 1. Немає коментарів

Залишити відгук