Глобальне потеплення і ідеї по порятунку Землі

Аналіз даних показує, що протягом останнього сторіччя наша планета Земля розігрілася на один градус вище середнього показника. По припущенню учених в найближчі 50 років температура підніметься ще на 3-5 градусів, що приведе до тяжких наслідків як для Землі, так і для людей і тваринного світу.

Глобальне потеплення

Глобальне потеплення ( Global warming ) - це процес поступового збільшення середньорічної температури атмосфери Землі і Світового океану.

Зміна клімату на Землі відбувається як в результаті природних внутрішніх процесів, так і у відповідь на зовнішні дії, як антропогенні, так і неантропогенні. Серед основних зовнішніх дій - зміни орбіти Землі (цикли Міланковіча), сонячної активності, вулканічні викиди і парниковий ефект (наслідок викиду в атмосферу парникових газів).

Автомобільні вихлопи, заводські труби і інші створені людством джерела забруднення разом викидають в атмосферу близько 22 мільярдів тонн вуглекислого газу і інших парникових газів в рік.

Не дивлячись на такі страхітливі цифри антропогенної дії, причина підвищення температури на Землі є спірною. А деякі учені стверджують, що дані про потеплення непереконливі і що прогнози, засновані на комп’ютерному моделюванні, не мають нічого спільного з реальністю.

Ідеї учених по порятунку Землі від глобального потеплення

Пропозиції за рішенням проблеми глобального потеплення від ведучих учених носять деколи фантастичний характер, але розглядаються експертами серйозно, тому що можуть виявитися корисними, рано чи пізно.

Приведемо деякі ідеї учених по порятунку Землі від глобального потеплення .

Сьогодні Земля поглинає 70% всій радіації, яку отримує від Сонця, і тому слідує щось придумати, щоб понизити цей показник. Астроном Роджер Анцель ( Roger Ancel ) пропонує розмістити навколо Землі мільйони лінз діаметром 60 см і вагою декілька грамів, які будуть здатні відображати сонячні промені. Це приведе до зниження сонячної радіації.

Треба відмітити, що скорочення сонячного освітлення на 1,6% компенсує зростання температури на 1,75 Кельвіна (3 градуси Фаренгейта). Ефект, який надає на температуру розсіювання світла, спостерігається, наприклад, при виверженні вулканів, коли в атмосферу потрапляє величезна маса частинок, і в результаті температура падає.

200804122305450 Глобальне потеплення і ідеї по порятунку Землі

Глобальне потеплення, підвищення температури на Землі, ілюстрація nasa.gov

Згідно іншій подібній ідеї (стаття в журналі Acta Astronautica ) передбачається створити навколо Землі кільце дрібних частинок або космічних кораблів, якими можна затінити тропіки і, тим самим, пом’якшити клімат. Частинки, що відображають, можна брати з гірських розробок на Землі, Місяцю або на астероїдах.

Статті по темі


0 Відгуків на “Глобальне потеплення і ідеї по порятунку Землі”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук