Глобальне потеплення зупинилося

Температура на Землі майже не росте останні десять років, тому планеті вже не загрожує прогнозоване деякими ученими глобальне потеплення, вважає завлабораторієй космічних досліджень Головної (Пулковськой) астрономічної обсерваторії РАН Хабібулло Абдусаматов.

“Протягом всього минулого десятиліття, з 1998 року, мир не нагрівся. Це підтверджують дані зарубіжних колег про те, що протягом 2007-го глобальна температура на Землі практично була не вища за температуру 2006 року і в цілому була ідентична температурам 1998-2006 років. Це служить ще одним доказом того, що Земля в 1998-2005 роках вже пройшла пік глобального потеплення”, - говорить Абдусаматов.

За його словами, протягом останніх десяти років концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі виросла більш ніж на 4%, а потеплення земного клімату практично припинилося. Це підтверджує теорію “сонячної” природи глобальних змін клімату нашої планети, оскільки в цей період помітно скоротилася кількість сонячної енергії, що поступає у верхні шари атмосфери.

На думку Абдусаматова, глобальна температура на Землі протягом останніх десяти років повинна була б підвищитися як мінімум на 0,1 градуса за Цельсієм, якби вона безпосередньо залежала від рівня концентрації вуглекислого газу в атмосфері.

“Рік тому багато метеорологів, виходячи з неминучого подальшого зростання концентрації вуглекислого газу в атмосфері, передбачали, що його накопичення зробить 2007-й найжаркішим за останнє десятиліття, що, на щастя, не виправдалося”, - підкреслив Абдусаматов. Він упевнений, в поточному році глобальна температура на нашій планеті рости не буде.

“В 2008 році глобальна температура на Землі не тільки не підніметься, але, можливо, навіть трохи знизиться, виходячи з рекорд низького рівня світимості Сонця за весь 30-річний період її вимірювань з космосу. Глибоке похолодання почнеться орієнтування в 2055-2060 роках і продовжиться орієнтування 45-65 років”, - прогнозує Абдусаматов.

На думку ученого, підвищення рівня парникових газів є не причиною глобального потеплення, а природним наслідком зміни сонячній світимості. Тому прийдешнє пониження глобальної температури відбудеться навіть у випадку, якщо антропогенний викид вуглекислого газу в атмосферу досягне рекордного рівня.

“Довготривале зниження світимості Сонця веде до похолодання і, як наслідок, до природного пониження концентрацій парникових газів, перш за все водяної пари і вуглекислого газу, в атмосфері і до зростання відбивної здатності поверхні Землі”, - відзначив Абдусаматов.

Статті по темі


0 Відгуків на “Глобальне потеплення зупинилося”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук