Кров України

Давайте в думках прослідкуємо наше життя за останні 30-40 років. Причому, кожен хай пригадає місця свого дитинства, річечки, і озера, де ми купалися і ловили рибу; джерела, де ми набирали воду; пляжі і луги, де ми бігали босоніж. Як мало місць, які не те, щоб покращали (вода стала чистіша, сміття менше), а хоч би збереглися, як були. Ті рідкісні поліпшення, які можна пред’явити, не йдуть ні в яке порівняння з кількістю погіршень, подіям за ці роки. Що ж змінилося? Чому ми так загидили нашу кров - наші річки, річечки, струмочки, озера, джерела і болота - кров України. Ще небагато, і ця кров перетвориться з життєдайного вогнища в каламутні потоки рознощиків хвороб, і відпочивати ми їздитимемо в інші країни, де вода, дійсно є багатством і охороняється всією потужністю держави.

Не писатимемо про загальних, всім зрозумілим причинам погіршень: збільшення індустріального тиску, забруднення хімікатами, погане очищення стічних вод і т.д. Давайте поговоримо про філософію цього процесу. Давайте зробимо неможливим забруднення водних об’єктів, припинимо їх знищення і «поліпшення».

Всі водні об’єкти повинні бути оголошені народним надбанням.

Нанесення їм збитку повинно прирівнюватися до кримінального злочину. З цього виходить, що як би ні було складно і дорого - ВСІ промислові об’єкти повинні стати об’єктами замкнутого циклу. Жодна крапля неочищеної води не повинна потрапляти у водоймища. Цього не зробити миттєво. Але для кожного існуючого підприємства повинен бути визначений граничний термін здійснення всього комплексу робіт, після якого слідує примусова зупинка.

Всі міста зобов’язані на найсучаснішому рівні вирішити проблему міських стоків. Це завдання повинне бути головним.

Повністю переглянути процеси хімізації сільського господарства.

Ця група питань відноситься до вже існуючих порушень. І на їх ліквідацію буде потрібно десятиліття.

Але є група питань, яка вимагає негайного рішення у вигляді ухвалення законів.

1. Визначення і підтвердження охоронних зон уздовж водних об’єктів, з категоричним, аж до кримінальної відповідальності, забороною на освоєння цих територій. Якщо є норма захисної смуги - 100 м, то вона повинна бути витримана, а ще краще розширена. І ніякі хитрі формулювання: рекреаційне поліпшення, будівництво манісіньких садових будиночків по 400 м 2 з віддачею берегів в оренду під сінокоси, будівництво аквапарків і супермаркетів - не можуть бути підставою для їх порушення. Всі береги повинні бути доступні всім, а необхідні споруди берегової інфраструктури: пляжні споруди, човнові станції, спортивні споруди, риболовецькі бази,, бази відпочинку і т.д. повинні бути чітко описані і регламентовані.

200804121956270 Кров України

2. Категорична заборона зміни шляхом намивань для садових товариств, річкових заплав і болотяних для лугу разнообразій.

Інші статті


0 Відгуків на “Кров України”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук