Нафтовидобувна галузь - основне джерело забруднення повітря в РФ

Нафтовидобувна галузь є одним з головних забруднювачів повітряного середовища в Росії, в першу чергу із-за спалювання попутного нафтового газу, заявив РІА Новини голова загальноросійського суспільного руху “Екологічний рух конкретних справ”, глава суспільної ради Ростехнадзора Володимир Грачев.

Суспільна рада Ростехнадзора обговорить на засіданні в середу міри по скороченню забруднення атмосферного повітря продуктами спалювання попутного нафтового газу. Очікується, що участь в засіданні візьмуть глава Ростехнадзора Костянтин Пуліковській, представники “Лукойлу”, “Роснефті” і ТНК-ВР.

“Аналіз екообстановки в РФ показує, що основна маса викидів в атмосферне повітря формується у тому числі і нафтовидобувною промисловістю, і, в першу чергу, унаслідок низького рівня утилізації попутного нафтового газу”, - сказав еколог.

По словах Грачева, Росія займає перше місце в світі за об’ємом спалюваного на факельних установках попутного нафтового газу (ПНГ). У США використовуються 97% ПНГ, а в Норвегії - все 100%. Експерт повідомив, що в 2006 році в Росії з отриманих 60 мільярдів кубометрів ПНГ на факельних установках було спалено до 30%, а в період з 2000 по 2006 рік щорічний об’єм викидів шкідливих речовин в атмосферу при спалюванні ПНГ збільшився в 2,2 разу, склавши в 2006 році 12% від загального річного об’єму викидів забруднюючих речовин.

“Вплинути на скорочення викидів продуктів спалювання ПНГ можливо за допомогою економічних заходів, стимулюючих нафтокомпанії до впровадження способів раціонального використання ПНГ, зокрема через збільшення існуючих ставок плати за викиди при подібному спалюванні і за рахунок зміни порядку розрахунку плати за викиди в атмосферу забруднюючих речовин при спалюванні ПНГ”, - сказав еколог.

Ранєє Ростехнадзор запропонував ввести з 2011 року для нафтовидобувних компаній плату за спалювання більше 5% об’ємів ПНГ. Відомство також розраховує, що з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2010 року з нафтовидобувних компаній стягуватиметься плата за спалювання більше 15% від об’єму здобутого ПНГ. Відповідні зміни планується внести до профільного урядового акту.

Джерело: rian.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Нафтовидобувна галузь - основне джерело забруднення повітря в РФ”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук