Озонові дірки поступово заживають

Озоновий шар останнім часом скорочується меншими темпами, чим, наприклад, 10 років тому. “Раніше кожного десятиліття він зменшувався на 8%. Тепер ця цифра складає 4%”, - вважає професор Майкл Ньючерч з університету Алабами, в якому ведуться активні дослідження “озонової проблеми”. Ці дані отримані за допомогою трьох супутників і трьох установок на Землі.

На думку експерта, вся справа в майже повному припиненні виробництва хлорфторвуглеців, отруйних речовин, що руйнують озоновий шар. Воно було передбачене протоколом Монреаля 1987 р., що забороняє використання фреонів в аерозольних балонах і холодильних установках.

Професор вважає, що через 50 років озоновий шар Землі повністю відновиться - вже зараз верхні шари атмосфери насищени аллотропом кисню, а найближчими роками руйнування озону і в нижніх шарах повинно припинитися. Загалом, через півстоліття наступить повна озонова ідилія. Якби на той час у всіх землян ще і нервові клітини відновилися, було б зовсім добре.

Навряд чи останнє дійсно відбудеться, тим більше що у людей з’явився зайвий привід понервувати - поки озоновий шар відновлюється, небо все сильніше віддаляється від Землі. І винні в цьому самі люди. Як заявив недавно вчений Бен Сантер, співробітник Ліверморськой національній лабораторії імені Лоренса, він і його колеги-дослідники вважають, що з кінця 70-х із-за промислових викидів верхня межа тропосфери, найбільш близького до землі шаруючи атмосфери, віддалилася від поверхні планети на декілька сотень метрів. Начебто, не в цьому нічого страшного, ні і нічого хорошого, на жаль, також не спостерігається.

Джерело: utro.ru

Статті по темі


0 Відгуків на “Озонові дірки поступово заживають”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук