Озоновий шар землі відновлюється

Іспанські учені в слід за ученими з Технологічного інституту штату джорджія (США), проаналізувавши зроблені за останні 25 років на різних висотах в земній атмосфері незалежні спостереження вважають, що захисний озоновий шар над поверхнею планети поступово відновлюється. Озоновий шар може відновитися до рівня 1980 року вже в середині цього століття, а ще через два десятиліття зникнуть озонові дірки над полюсами планети. “За останні пару десятиліть озоновий шар кожні 10 років скорочувався на 8%. Тепер ця цифра складає 4%”, - писав автор дослідження професор Майкл Ньючерч в 2005 році.За різними оцінками, нормальної товщини захисний шар планети поза полюсами досягне до 2040-2060 року. Що стосується озонової дірки над Південним полюсом, то її зникнення займе більше часу, проте вона все ж таки зменшується. Фахівець Національного інституту аерокосмічної техніки Мануель Гиль підкреслив, що цьому процесу багато в чому сприяють заходи, що робляться для контролю за кліматом. Зокрема - дотримання норм протоколу Монреаля по речовинах, що руйнують озоновий шар, прийнятого 16 вересня 1987 року.
Довідка: 17 вересня 1988 року Радянським Союзом був підписаний протокол Монреаля по захисту озонового шару землі. В цілях розширення номенклатури продукції, що випускається, а також відповідно до протоколу Монреаля по захисту озонового шару земної атмосфери в 1995 році на Білоруському ГПЗ, що входить до складу РУП “Виробниче об’єднання “Белоруснефть”, була побудована і введена в експлуатацію технологічна установка по виробництву вуглеводневих пропеллентов продуктивністю до 12 тис. т в рік.

Вуглеводневий пропелент - зріджений вуглеводневий газ високого ступеня очищення, пріменяняєтся як газ-витіснювач з аерозольних упаковок. Вуглеводневий пропелент, що випускається, є екологічно чистим продуктом, що не надає негативної дії на озоновий шар землі і служить гідною альтернативою фреонам.

Це міжнародну угоду передбачало заморожування на рівні 1986 року виробництво п’яти найбільш широко вживаних хлорфторвуглеців (ХФУ), а потім скорочення їх виробництва на 20% до 1993 року і на 30% - до 1998 року.Опасность: Навесні ультрафіолетові промені викликають хімічні реакції в речовинах, накопичених в хмарах, перетворюючи нешкідливі речовини у високореактивних радикалів, що реагують з озоном і викликають зниження його вмісту в атмосфері. Гідратовані комплекси тригідрата азотної кислоти, що містяться в полярних стратосферних хмарах, складаються з молекули цього з’єднання і 3 молекул води, сприяє активуванню хлора, службовця безпосереднім вбивцею озону. Крім того, ці хмари захоплюють і утримують азот нижніх шарів атмосфери, який сприяє інактівациі хлора, що також підсилює руйнування озонового шару.

Статті по темі


0 Відгуків на “Озоновий шар землі відновлюється”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук