Пестициди

Як відомо, пестициди володіють високою біологічною активністю і тому здатні негативно впливати на організм людини. Поступаючи тим або іншим шляхом в організм людини пестициди викликають отруєння різного ступеня: гострі, підгострі і хронічні.
Гострі отруєння викликаються надходженням великих кількостей речовин і супроводжуються бурхливим розвитком хвороби. Наприклад, при гострому отруєнні фосфороорганічними пестицидами спостерігається нудота, слиновиділення, звуження зіниць, м’язові сіпання. Пізніше може наступити порушення психіки, тремтіння рук і навіть коматозний стан. Гострі отруєння можуть протікати порівняно легко, а можуть бути з украй важкою течією - із смертельним результатом.
Підгостре отруєння викликається надходженням в організм відносно невеликої кількості препарату і протікає в легшій формі.
Хронічне отруєння пов’язане з тривалим надходженням препарату, здатного накопичуватися в організмі. При такому отруєнні отрутохімікати поступають в організм в кількостях тих, що не перевищують гранично допустимих норм.
Людина поки що не може відмовитися від використання пестицидів - найбільш ефективного засобу боротьби з сільськогосподарськими шкідниками і хворобами рослин. Щоб уникнути шкідливого впливу на здоров’ї людини отрутохімікату потрібний контроль за використанням пестицидів.
Грунт забруднюють не тільки пестициди. В процесі виробничої діяльності людини посилюється техногенне навантаження на грунтовий покрив - забруднення металами і їх з’єднаннями. Щорічно з надр Землі витягується не меншого 4 млн. км3 гірських порід і руд, причому приріст здобичі постійно збільшується на 3% в рік. Якщо в стародавні часи чоловік використовував всього 18 елементів таблиці Менделєєва, то зараз використовуються всі відомі елементи.
Найбільш небезпечними забруднювачами вважаються: ртуть, свинець і їх з’єднання. В навколишнє середовище ртуть може поступати разом з пестицидами, відходами целюлозно-паперової промисловості. Дуже часто відходи підприємств містять металеву ртуть, а так само її неорганічні з’єднання. Забруднення грунту свинцем і його з’єднань носить прямо таки масовий характер. При виплавці і рафінуванні свинцю на кожну отриману тонну металу в навколишнє середовище викидається до 25 кг цієї речовини. Чи не основним джерелом забруднення свинцем є автотранспорт, як добавки до бензину використовуються з’єднання свинцю. Тому любителям ягід і грибів не варто займатися їх збором уздовж автодоріг. Підприємства чорної металургії і стічні води копалень - це джерела забруднення міддю. Джерелами зараження грунту цинком є промисловий пил і застосування суперфосфатних добрив.

Джерело: ecoweb.ru

Інші статті


агенства недвижимости тюмень

0 Відгуків на “Пестициди”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук