Підпрограма Збереження рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин

Рідкісні і зникаючі види тваринних рослин грають надзвичайно важливу рольв різних біосистемах (від окремих фіто- і зооценозов до біосфери вцелом), у багатьох випадках будучи надійними індикаторами їх стану іхарактера розвитку.
На початок 2001 року рідкісними і такими, що знаходяться під загрозою зникнення відаміфлори і фауни Росії, які занесені в Червону книгу Російської Федерації, визнано 415 видів тварин, 533 види рослин, 17 видів грибів; 6 відовбеспозвоночних і 123 види хребетних тварин занесено в Червоний спісокмеждународного союзу охорони природи. Особливу увагу міжнародні пріродоохранниєоргани приділяють охороні рідкісних представників нашої фауни, до яких отнесениуссурійській тигр, далекосхідний леопард, білий ведмідь, калан, морж, морський котик і всі китоподібні. Збереження багатьох видів тварин (сайгак,дзерен, кубанський і дагестанський тури, манул і ін.) вимагає специальноразработанних заходів на федеральному рівні.
Збереження рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин на терріторіїроссийськой Федерації забезпечується в даний час поряд российськіхзаконодательних актів і міжнародних конвенцій. Відповідно до Конвенції про біологічну різноманітність (р. Рио-де-Жанейро,1992 р.) Росія зобов’язана здійснювати заходи щодо збереження рідкісних іїсчезающих видів тварин і рослин. Відповідно до постановленіємправітельства Російської Федерації від 19 лютого 1996 р. K 158 “Про Краснойкніге Російської Федерації” Державним комітетом Російській Федерациіпо охороні навколишнього природного середовища затверджено Положення про порядок веденіякрасной книги Російської Федерації (1996 рік) і переліки (списки) об’ектовжівотного миру, занесених в Червону книгу Російської Федерації і ісьключеннихиз Червоної книги Російської Федерації (1997 рік). Проте норматівно-правовоєобеспеченіє у сфері охорони рідкісних і зникаючих видів тварин і растенійне охоплює всього спектру проблем.

Мета, основні завдання і система заходів підпрограми

Цельподпрограмми – збереження і відновлення рідкісних і таких, що знаходяться під угрозойісчезновенія видів тварин і рослин на території Російської Федерації.
Для досягнення вказаної мети необхідне рішення наступних основних задач:

  • створення нормативної бази охорони рідкісних і зникаючих видів жівотнихи рослин і місць їх проживання, а також розробка документів, що регламентують ведення кадастрів тваринного і рослинного світу і Червоних книг;
  • збереження рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин в первуюочередь на природних територіях, що особливо охороняються;
  • створення штучних популяцій, зокрема шляхом розробки іосуществленія заходів щодо відновлення популяцій рідкісних і ісчезающихвідов тварин і рослин.

Работипо підпрограмі намічено виконувати в два етапи.
На I етапі (2002 – 2004 роки) проводитимуться першочергові меропріятіяпо збереженню рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин, включаючи развитиенормативно-правової бази.


0 Відгуків на “Підпрограма Збереження рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук