Повітря в житлових і офісних приміщеннях

За оцінками експертів Усесвітньої організації охорони здоров’я, міський житель проводить в приміщеннях майже 80% свого часу. За даними учених, що порівнювали повітря в квартирах із забрудненим міським повітрям, виявилось, що повітря в кімнатах в 4-6 разів брудніше зовнішнього і в 8-10 разів токсичнєє.

Екологічні забруднення повітря в приміщеннях можна розділити на два типи: хімічні і бактеріологічні. На сьогоднішній день відомо близько 1000 хімічних і біологічних типів забруднень, виявлених в повітрі приміщень.

Забруднення повітря в приміщеннях можуть викликати захворювання різних рівнів тяжкості, починаючи від простого нездужання і головного болю і кінчаючи важкою алергією і онкологічними захворюваннями.

Хімічні забруднення повітря в приміщенні і їх вплив на організм людини

 • Речовини, що поступають з атмосферного повітря, тобто проникаючі в приміщення з вулиці;
  • Оксиди азоту – це гази, що утворюються при згоранні палива, наприклад, в автомобілях і інших транспортних засобах, опалювальних приладах і плитах. Вони присутні також і в тютюновому димі.

   Вплив оксиду азоту на організм людини

   Попадання оксиду азоту в організм людини може викликати роздратування дихальних шляхів і легенів. Дія високих рівнів двоокису азоту в житлових приміщеннях може збільшити ризик респіраторних інфекцій у дітей.

  • Бензол – входить до складу сирої нафти і в Європі – до складу бензину (зазвичай близько 5%, іноді до 16%). В даний час в більшості розвинених країн використання бензолу як розчинник заборонене унаслідок його небезпеки для здоров’я, проте він все ще використовується в лабораторній практиці.

   Надходження з повітрям є основним джерелом попадання бензолу в організм. Близько 50% бензолу, що міститься у вдихуваному повітрі, абсорбується легкими.

   Вплив бензолу на організм людини

   При хронічній дії бензол накопичується в жировій тканині. У високих концентраціях нейротоксичен. Спостерігаються патологічні зміни крові.

  • Поліядерниє ароматичні вуглеводні (ПАУ) – джерелом підвищеного вмісту ПАУ в повітрі є автотранспорт, промислові виробництва. Існує декілька сотень ароматичних вуглеводнів, найбільш відомий бенз[а]пірен. Бенз[а]пірен є місцевим канцерогеном.

   Вплив ароматичних вуглеводнів на організм людини

   Дослідження в основному відзначають розвиток раку легенів в результаті надходження ПАУ з повітрям; менше повідомлень про канцерогенність ПАУ, що поступили з їжею.

  • Сірководень – є безбарвний, вельми отруйний газ. Може зустрічатися як у виробничих (нафтопереробні заводи, очисні споруди, целюлозно-паперове виробництво), так і природних умовах.

   Вплив сірководня на організм людини


0 Відгуків на “Повітря в житлових і офісних приміщеннях”


 1. Немає коментарів

Залишити відгук