Проблеми знищення і деградації лісів і рослинності

1.Понятие вологих тропічних лісів.

До вологих лісів відносяться ліси розташовані поблизу екватора, між Тропіком Раку і Тропіком Козерога, а також деякі ліси помірних регіонів з відповідним рівнем опадів. Рівень опадів в цих лісах коливається від 4 до 8 м. дощивши в рік. Ще однією відмінною рисою є те, що в цих лісах відсутня ”сезонність” – немає сухого і холодного періоду сповільненого зростання.

2. Значення вологих тропічних лісів.

Тропічні вологі ліси є якнайдавнішими і найбільш складними екосистемами нашої планети. Настінні написи свідчать про те, що ліси Південної Азії існують в їх теперішньому стані вже 70-100 млн. років.

Не дивлячись на порівняно невелику площу, займану вологими лісами, ( 2% поверхні землі, або 6% суші) вони служать місцепроживанням для половини всіх видів тварин і рослин що мешкають на планеті. Також залежно від тропічних лісів знаходяться 90000 з відомих науці 250000 видів рослин. Учені вважають, що ще не відкрито щонайменше 30000 і більшість з них передбачається знайти в тропічних лісах.

Чверть використовуваних нині ліків зобов’язані своїм існуванням рослинам. 70% рослин, визнаних ”Національним Інститутом по боротьбі з раком” ефективними при лікуванні захворювання можуть бути знайдені лише у вологих лісах.

Велика кількість продуктів, споживаних нами в їжу беруть свій початок в тропіках: банани, авокадо, арахіс, лимон, апельсин, кокос, кава, какао, ананас, рис, солодкий перець, ванілін і ін. Наявність в тропічних лісах диких порід цих рослин дає необхідний генетичний потенціал для зміцнення існуючих сільськогосподарських порід. Багато рослин тропічних лісів за прогнозами можуть поповнити різноманітність основних продуктів, споживаних в їжу.

Чотири п’ятих живильних речовин тропічних лісів містяться в рослинності. Це означає, що грунти тут бідні живильними речовинами і стають малопродуктивними через декілька років після рубки лісу.

Тропічні ліси поза сумнівом виробляють величезну кількість кисню в процесі фотосинтезу, проте вони споживають весь кисень, який виробляють для протікання процесів розпаду органічних речовин. Тропічні ліси роблять вплив на атмосферу і клімат, але не через постачання кисню для планети. Рослинність тропічних лісів містить величезна кількість вуглецю. Коли ліси спалюються, або рубаються і оставляются розкладатися, вуглець виділяється в атмосферу у складі CO2 Це другою за величиною після спалювання кам’яного -угольного палива чинник, сприяючий згубному розвитку ”парникового ефекту”. ( Підраховано, що лесопользовательськая діяльність у всьому світі несе відповідальність законодавство річний викид 10-25% CO2 )

На закінчення можна сказати, що тропічні ліси мають значення :

– Для величезного числа видів рослин і тварин, більшого чим в будь-якій іншій екосистемі. ( 50%-90% всіх відомих видів)


3 Відгуків на “Проблеми знищення і деградації лісів і рослинності”


  1. 1 Галина

    дуже цікава інформація))

  2. 2 Катерина

    це один з най цікавіших сайтів)))ура що я цого знайшла)

  3. 3 Olga

    Гарний текст, але помилок багато.

Залишити відгук