Прострочені отрутохімікати загрожують Україні екологічним лихом

У Одеській області сільськогосподарські підприємства не можуть утилізувати шкідливі добрива, які дісталися їм в спадок від радянської епохи. Серйозна ситуація склалася в Болградськом районі, де на складах зберігається 20 тонн шкідливих речовин: вони отруюють грунтові води і повітря. Болградській район вважається екологічно забрудненим: тут підвищена онкологічна захворюваність із-за проблем з простроченими хімікатами, говорять санітарні служби.
Багато сільськогосподарських підприємств отримали отруйний спадок від колгоспів. Тепер господарства не знають, куди дівати токсичні добрива. Просто викинути не можуть, оскільки отрута забруднить навколишнє середовище. А підприємств, які б офіційно займалися утилізацією хімікатів, в Україні немає.
Михайло Дерменжі, керівник сільгосппідприємства: “Зарити в землю - це не утилізація. Це просто, говоритимемо, відмашка виходить”.
Степан Тодоров, керівник сільгосппідприємства: “Не знаємо, хто цим займається, які служби. Немає таких фірм, пора вже, напевно, піднімати це питання на рівні уряду, тому що це не тільки в нашому господарстві, це, здається, по всєї Україні є такі препарати непізнані”.
Найнебезпечніша сільськогосподарська отрута - ДДТ, ще 20 років тому його вважали панацеєю для колгоспів. Коли з’ясувалося, що препарат украй шкідливий для людей, його заборонили. Отрута розкладається тільки через півстоліття. На старих складах залишилося багато таких хімікатів. Багато хто з них втратив маркіровку і вважаються невідомими речовинами. У деяких місцях отрута зберігається просто неба, поступово просочуючись в грунт.
Володимир Болгар, завідувач санітарно-гігієнічним відділенням Болградськой СЕС: “Препарати, які зберігаються в металевих бочках, вони щорічно приходять в непридатність, іржавіють. Наголошується текти цих рідин. Тривале їх зберігання приводить постійно до псування тари, і мають місце розсипи і розливи препаратів”.
Негативний вплив отрутохімікатів відчувають на собі жителі Болградського району: тут висока захворюваність нирок і онкологічними хворобами. Проте зупинити екологічну біду медики не можуть - щоб вилікувати хворих, повинна бути чистою навколишнє середовище.

Джерело: new-garbage.com

Інші статті


0 Відгуків на “Прострочені отрутохімікати загрожують Україні екологічним лихом”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук