Принтери загрожують здоровю офісних працівників

Австралійські дослідники на чолі з професором Лідією Моравська (Lidia Morawska), директором Міжнародної лабораторії за якістю повітря і здоров’ю (International Laboratory for Air Quality and Health - ILAQH), випадково виявили, що принтери випускають великі кількості крихітних частинок, які потенційно можуть негативно впливати на органи дихання, серцево-судинну систему і навіть викликати рак.
Частинки були зафіксовані, коли учені перевіряли ефективність вентиляції в захисті конторських службовців від забруднень повітря на прикладі великого офісу, оточеного дорогами. Подразумевалось, що грязь потрапляє з вулиці: “Ми дійсно не чекали знайти щось з внутрішніх джерел забруднення, але незабаром виявили, що внутрішні джерела набагато небезпечніше зовнішніх”, - говорить Моравська.
Коли з’ясувалося, що принтери випускають якісь частинки, дослідники вивчили тих, що 62 друкують пристрої, і 17 з них були визнані “емітерами”. Причому один принтер випускав частинки в кількості, зіставній з “емісією” димлячої сигарети. Втім, 37 принтерів виявилися абсолютно безпечними.Учені повідомляють, що найбільша кількість частинок випускається принтерами, коли в них заправлений новий картрідж з чорнилом, і коли при друці використовується багато чорнив.
Концентрація частинок протягом робочого годинника в п’ять разів вище, ніж в неробочі. По словах Моравська, частинки можуть потрапляти в дихальні шляхи і потім в кров, а ризики для здоров’я людей, що сидять в офісі, вона вважає “вельми високими”. В зв’язку з цим дослідники рекомендують працедавцям більше уваги приділяти системам вентиляцію.
Тим часом, необхідні подальші дослідження, оскільки учені поки не знають хімічну будову частинок і не до кінця розуміють, як вони потрапляють в повітря.
Попередні результати повинні бути на цьому тижні опубліковані в журналі “Екологічна наука і технологія” (Environmental Science & Technology), що належить Американському хімічному суспільству (ACS).
Учені радять триматися подалі від принтерів
Нік Брайант Би-б-сі, Сідней
Нічим не примітний лазерний принтер, що стоїть у вас в офісі, може завдавати легеням не меншої шкоди, чим дим від сигарети колеги, - так затверджують австралійські учені. Мікрочастинки тонера можуть бути небезпечні для здоров’я, говорять вчені Експерти Квінслендського технологічного університету провели експеримент, в ході якого тестували більше 60 принтерів різних моделей.
І з’ясували, що майже кожен третій з них під час роботи випускає в повітря найдрібніші частинки друкуючого порошку, такі маленькі, що вони здатні проникати в легені і викликати самі різні недуги - від проблем з диханням до хронічних захворювань.

Інші статті


1 Відгук на “Принтери загрожують здоровю офісних працівників”


  1. 1 Демчишина З.І.

    На работе у меня принтер стоит передомной. Шеф игнорирует на мои замечания об этом. Какие есть еще материалы о вреде…

Залишити відгук