Щоденне ЧП

Україна переживає екологічну кризу, в порівнянні з якою «фосфорна аварія» може показатися нешкідливим інцидентом. Згідно дослідженням Організації по безпеці і співпраці в Європі, в Україні залишилося не більше 6% безпечної для мешкання території. Ще 7-10 років і країну остаточно втратить останню частину свого національного багатства – природу, якою ще можна гордитися.

Яким повітрям дихає середньостатистичний українець? За рік в атмосферу викидається 4,2 млн. тонн шкідливих речовин. За даними Мінекології, в середньому по країні перевищення граничного допустимого рівня забруднення в містах складає 10%, в селах – 4%. Головна причина – застарілі основні фонди підприємств і небажання приватних власників інвестувати засоби в очисні споруди. 80% всіх промислових викидів доводиться на Донецька, Дніпропетровська, Запорізька і Луганська області. На території Донбасу більше 150 тис. чоловік проживають в санітарно-промислових зонах – там, де житлової забудови не повинно існувати в принципі.


200804121954450 Щоденне ЧП

Разом із застарілою промисловістю головним джерелом забруднення повітря є автотранспорт. Його викиди шкідливих речовин досягають 35% від загальних об’ємів викидів в країні, причому саме ці речовини накопичуються в самому нижньому шарі атмосфери. У містах жителі щорічно вдихають більше 300 т свинцю. Із-за інтенсивного забруднення повітря медики щорічно відзначають зростання рівня захворювань органів дихання – в 1,5 разу.

Джерело: ecologyic.com.ua

Статті по темі


0 Відгуків на “Щоденне ЧП”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук