Створений мініатюрний детектор отруєної їжі

Учені з Автономного університету Барселони (Universitat Autonoma de Barcelona) в співпраці з фахівцями з вищої ради з наукових досліджень Іспанії (CSIC) створили мініатюрний і дешевий електрохімічний биодатчик, здатний виявляти в їжі крихітні концентрації пестицидів і антибіотиків, що завдають шкоди організму людини.
Датчик виявляє присутність в рослинній їжі одного з найпоширеніших в світі гербіцидів - атразіна (atrazine). Зловживання цим пестицидом приводить до появи на прилавках пищи, шкідливою для здоров’я.
Крім того, новий прилад реагує на наявність в їжі тваринного походження таких небезпечних (у певній концентрації) речовин, як сульфаніламіди (sulphanilamide). Це антибіотики, широко вживані в тваринництві не тільки для лікування від інфекцій, але і для нарощування маси тварин.Як сказано в прес-релізі університету, за своїм принципом дії новий детектор в чомусь схожий з принципом роботою імунной системи. Датчик містить різні антитіла, що реагують на сульфаніламіди і атразін відповідно. Коли антитіла з’єднуються з молекулами забруднювача - вони притягуються до спеціального підсилювача, який відгукується на цей контакт імпульсом струму. Так, вимірюючи електричний сигнал, прилад, фактично, вимірює концентрацію отрут.
Цікаво, що, не дивлячись на мініатюрність і простоту, новий прилад володіє чутливістю до даних забруднювачів у багато разів кращою, ніж рівень ГДК, прийнятий в Європі.
Наприклад, атразін визначається вже при концентрації в 0,006 мікрограмма на літр, при європейських ГДК в 0,1 мікрограмма на літр. Антибіотики дають про себе знати при концентрації 1 мікрограмм на літр (для молока, наприклад), тоді як законодавство допускає їх присутність в кількості 100 мікрограммов на літр.
І головне - датчик працює швидше, прямо в полі, а дослідження виходить дешевшим, ніж у разі використання хроматографов в спеціальних лабораторіях.
Новий датчик можна тиражувати у великих масштабах і за вельми низькою ціною, з тим, щоб продавати такі прилади населенню - затверджують його розробники

Джерело: new-garbage.com

Інші статті


0 Відгуків на “Створений мініатюрний детектор отруєної їжі”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук