Архів по тегу 'біорізноманітність'

Основні екологічні проблеми сучасності

Людство є частиною біосфери, продуктом її еволюції. Проте взаємовідношення людини і природних співтовариств ніколи не були безхмарними. Мисливська діяльність стародавньої людини прискорила вимирання багатьох крупних тварин. Підпал рослинності в мисливських цілях сприяв запустинюванню територій. Можна сказати, що руйнування екосистем чоловік почав з часів неолітичної революції. Правда, глобальних масштабів ця діяльність досягла тільки в ХVII в., але до початку ХХ в. екосистеми були зруйновані на 20 % суші. При цьому основні руйнування припали на другу половину ХХ в., до кінця якого екосистеми виявилися повністю порушеними на 63,8 % території суші (Данілов-данільян, Лосев, 2000). Без сумніву, руйнування і деформація природних екосистем в результаті господарської діяльності людини - найважливіший і найбільш істотна ознака глобальної екологічної кризи.

Основні екологічні проблеми сучасності →


Глобальні екологічні проблеми

В ХХ столітті відбулися найнесподіваніші і значніші для людства зміни в навколишньому середовищі. Нові технології дозволили створити засоби спостереження, за допомогою яких був зібраний і оброблений величезний матеріал, що свідчать про швидкі і негативні зміни тих, що відбуваються в природному середовищі, ряд з яких прийняв глобальний масштаб (зміна клімату, парниковий ефект, озонові дірки і ін.). Зміна торкнулася всіх середовищ - відбувається перерозподіл змісту хімічних елементів в природних середовищах, в першу чергу біогенних, життєво важливих елементів.

В атмосфері швидко збільшується зміст вуглекислого газу, метану, оксидів азоту, причому основний приріст починається з 1950 року.

На цей же час доводиться поява в атмосфері абсолютно нових, не властивих нею газів - хлорфтроуглеродов (ХФУ).

Глобальні екологічні проблеми →