Архів по тегу 'забруднення атмосфери'

Зміна клімату торкнеться всіх і кожного

Здоров’я мільйонів людей опиниться в небезпеці, якщо середньосвітова температура продовжить рости в результаті глобального потеплення. Про це мовиться в доповіді Усесвітньої організації охорони здоров’я. На думку фахівців, потеплення сприятиме розповсюдженню інфекцій, що передаються з водою і через комах.

Збільшення середньорічної температури навіть на декілька градусів приведе до того, що сотням мільйонів людей загрожуватиме малярія. Крім того, зміну сезонних графіків випадання опадів нанесе серйозний удар по сільському господарству, що приведе до недоїдання мільйонів людей.

Зміна клімату торкнеться всіх і кожного →


Кислота з неба

Погода серпня перевиконала «план» по дощах в багатьох регіонах країни. У столиці, наприклад, лише за першу половину серпня випало майже 90 міліметрів опадів - удвічі більше місячної норми. Продовження дощів обіцяють нам і у вересні.

Дощик - це не просто вода. Хімічний склад звичайного дощу може значно відрізнятися залежно від того, де саме сформувалися дощові хмари і над яким місцем пролилися (див. книгу «Вода знайома і загадкова»).

Кислота з неба →


Забруднення атмосфери в Луганській області

У зв’язку з більшою концентрацією гірничодобувних, металургійних і хімічних підприємств забруднення атмосфери повітря з розрахунку на 1 кв. км. в Луганській області в 2,4 разу більше, ніж в цілому по Україні. Про це сьогодні на брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар регіону Анатолій Докашенко.

«Концентрації забруднених речовин в Алчевське, Луганську, Рубежі, Северодонецке і інших містах в значному числі досліджених проб перевищують допустимі рівні», - підкреслив головлікар.

Забруднення атмосфери в Луганській області →


Екологічна ситуація в Харкові

Екологічну ситуацію в місті 9 місяців вивчає спеціально створена Госекоїнспекция. Сьогодні на засіданні колегії були підведені перші підсумки її роботи. Результати невтішні - крупні промислові підприємства, порушуючи закони, регулярно викидають в атмосферу шкідливі речовини. Якість повітря постійно погіршується, підприємства економлять засоби, харків’яни розплачуються своїм здоров’ям.
Концентрація шкідливих речовин, в атмосфері, в порівнянні з минулим роком, збільшилася на 10 відсотків - затверджують фахівці облуправління охорони навколишнього середовища. Такі висновки вони зробили провівши аналіз більше 4000 проб повітря. У якнайгіршому положенні опинилися жителі Павлового Поля, Івановки і Холодної гори, а найлегше дихається жителям Баварії. Харків’яни ж вважають, що брак чистого повітря - проблема загальноміська.Сергій Кучер, студент: “Дуже багато заводів і особливо райони, які лежать на сході Харкова, там не усчитана роза вітрів і я бачив - просто на місто летить пил, дим, це все на місто йде.”
Володимир Дука, пенсіонер: “Ну, підприємства вони зараз, хоч, не те, що раніше, знаєте, працювали на повну котушку. Зараз вони так працюють… Зараз, напевно, від машин більше погіршало повітря, чим від підприємств.”Сергей Бондарчук, службовець: “Ну, наскільки я знаю, підприємства зараз в основному стоять, тому в цьому сенсі нам зараз краще.”
Основні забруднювачі повітря - крупні підприємства області, які скидають відходи виробництва в атмосферу або водоймища. За подібні порушення передбачені мінімальні штрафи. Тому керівництву заводу легше заплатити такий штраф, чим будувати очисні споруди. Екологи навіть склали перелік підприємств, які регулярно скоюють злочини проти навколишнього середовища.
Вячеслав Ус, перший заступник начальника Госекоїнспекциі: “У Харківській області існує 8 підприємств “державного значення”, які є основними забруднювачами навколишнього середовища. До таких відноситься і “Коксохім”. Основною загрязнітель- це Змієвськая ГРЕС, “Балцем” і “Коксохім”.”Установить порушення не просто, хоча екологи регулярно проводять огорожі повітря поряд з джерелами забруднень. Напередодні перевірок, говорять вони, за дивним збігом обставин, робота заводів припиняється, шкідливі викиди проводяться вночі або припиняються.

Джерело: new-garbage.com


Основні забруднюючі речовини

Існує два основні джерела забруднення атмосфери: естественнийі антропогенний. Природний - це вулкани, лісові пожежі, запорошені бурі, вивітрювання, процеси розкладання рослин і тварин. Істочникомантропогенного забруднення атмосфери різними речовинами являютсятеплоенергетіка, нефтегазопереработка, промисловість, транспорт і ін.

Джерело: 5ka.com.ua


Щоденне ЧП

Україна переживає екологічну кризу, в порівнянні з якою «фосфорна аварія» може показатися нешкідливим інцидентом. Згідно дослідженням Організації по безпеці і співпраці в Європі, в Україні залишилося не більше 6% безпечної для мешкання території. Ще 7-10 років і країну остаточно втратить останню частину свого національного багатства - природу, якою ще можна гордитися.

Яким повітрям дихає середньостатистичний українець? За рік в атмосферу викидається 4,2 млн. тонн шкідливих речовин. За даними Мінекології, в середньому по країні перевищення граничного допустимого рівня забруднення в містах складає 10%, в селах - 4%. Головна причина - застарілі основні фонди підприємств і небажання приватних власників інвестувати засоби в очисні споруди. 80% всіх промислових викидів доводиться на Донецька, Дніпропетровська, Запорізька і Луганська області. На території Донбасу більше 150 тис. чоловік проживають в санітарно-промислових зонах - там, де житлової забудови не повинно існувати в принципі.

Щоденне ЧП →


Забруднення навколишнього середовища і екологічні проблеми людства

Під забрудненням навколишнього середовища розуміють небажану зміну її властивостей в результаті антропогенного надходження різних речовин і з’єднань. Це забруднення приводить до шкідливої дії на літосферу, гідросферу, атмосферу, на біосферу, на будівлі, конструкції і матеріали, а зрештою і на саму людину. Головним джерелом такого забруднення є повернення в природу величезної маси відходів, які утворюються в процесі виробництва і споживання людського суспільства. За підрахунками учених в 1970 р. вони складали 40 млн. т, а до кінця XX в. їх об’єм може досягти 100 млрд. т. Особливо небезпечне надходження в навколишнє середовище хімічних речовин, синтезованих людством і що раніше не існували в природі. Існує велика кількість забруднень і їх видів. Розглянемо деякі з них.

Забруднення грунтового покриву відбувається в результаті нераціонального прірододользованія. Це забруднення може виникати від неписьменного ведення сільського господарства, порушення земель, в процесі будівництва і гірських вироблень. В результаті цього виникають мало продуктивні і непродуктивні землі. В крайньому випадку, виникає ландшафт, так званих «поганих земель» (бедленд), які в даний час займають 1% поверхні суші. Важливою причиною забруднення грунтів можуть бути промислові і сільськогосподарські відходи, побутове сміття, неправильне внесення добрив. Головними забруднювачами є важкі метали і їх з’єднання, добрива, отрутохімікати, радіоактивні речовини.

Забруднення гідросфери відбувається, перш за все, в результаті скидання в річки, озера і моря стічних вод. Їх загальний об’єм досягає 1 тис. км3 в рік. Для їх нейтралізації методом розбавлення потрібно близько 10 тис. км3 чистої води. Найбільш забруднені такі річки як Рейн, Дунай, Сіно, Тібр, Міссісіпі, Огайо, Волга, Дніпро, Дон, Дністер, Ніл, Ганг.

Забруднення навколишнього середовища і екологічні проблеми людства →