Тонемо у власних відходах

Річки і озера України, що довгий час були джерелами не тільки води, але і духовного натхнення для письменників і поетів, стрімко втрачають обидві функції. За даними Госводхоза, в 2003-2005 рр. у водні об’єкти країни було скинуто близько 10 млрд. куб. м стічних вод, з них – понад 3 млрд. куб. м. забруднених. Тільки у басейн Дніпра скидається близько 20% використаної води без якого-небудь очищення.

Негативна ситуація з очищенням води пояснюється тим, що производст-венозна потужність всіх централізованих водопроводів сьогодні складає 25,7 млн. куб. м в день, а каналізаційних очисних споруд – всього 16,4 млн. куб. м. Додатково ще 5 млн. куб. м. стічних недостатньо очищених вод скидається у водоймища із-за аварійного стану каналізаційних систем.


200804121959410 Тонемо у власних відходах

Проблема посилюється украй нераціональним використанням питної води. Зокрема, середньодобове споживання рідини на одного міського жителя в Україні складає 320 л на день (у Європі – 100-200 л). До того ж, за офіційними даними, під час транспортування щорічно втрачається близько 2 тис. кубометрів питної води, що відповідає річному стоку Південного Буга.

Рівень нинішнього забруднення Чорного і Азовського морів перевищує здібність морів до самоочищення і створює загрозу для здоров’я людей. Чимала екологічна шкода Чорному морю в районі Севастополя заподіює російський Чорноморський флот. Щорічний «флотський» збиток оцінюється «Грінпісом» майже в 20 млн. дол.

Єдиним ресурсом більш-менш чистої води залишаються підземні запаси (20,9 куб. км. в рік), сконцентровані в басейнах Дніпра (61%), Северського Донца (12%) і Дністра (9%). Проте ці запаси менш захищені від техногенного забруднення, чим поверхневі води. Щоб зберегти їх для наступних поколінь, держава повинна заборонити або жорстко контролювати роботу добувної промисловості в басейнах річок.

Джерело: ecologyic.com.ua

Статті по темі


0 Відгуків на “Тонемо у власних відходах”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук