У Києві забруднення повітря нижче середньоукраїнського

Київ займає друге місце в Україні по викиду в атмосферу шкідливих речовин з розрахунку на 1 кв. км. Середній показник забруднення повітря рівний 6,9 у.о.

За даними Держкомстату, в першому кварталі 2007 року на один кв. км. столиці довелося 10,1 тонн шкідливих промислових викидів.

Більше тільки в Донецькій області, де цей показник у півтора рази більше і складає 15,7 тонн. Ці цифри не враховують автомобільних вихлопів, які в Києві більш ніж в п’ять разів перевищують об’єм промислового забруднення.

Головні джерела промислового забруднення повітря в Києві – теплоелектроцентралі «Київенерго», особливо на Дарниці і Борщаговке, а також мусоросжігательний завод «Енергія» на Позняках. Так вважає начальник відділу атмосферного повітря Міністерства охорони природи і навколишнього середовища Надія Овчинникова.

Не дивлячись на вражаючі цифри щільності викидів в Києві, в першому кварталі 2007-го цей показник зменшився в порівнянні з цим же періодом 2006 року на 14,5%. Міністерство охорони природи вважає, що причини зниження забруднення – тепла зима і перебої в роботі ТЕЦ, а також удосконалення систем очищення викидів.

Овчинникова відзначила, що по рівню забруднення повітря міст Донецької, Дніпропетровської і Луганської областей набагато гірше, ніж в Києві. Якщо викиди Києва враховувати у складі Київської області, як це зроблено для Кривого Рогу і Дніпродзержинська в Дніпропетровській області, то показник щільності викидів складе 1,2 тонн на квадратний кілометр.

«За загальним обсягом промислових викидів в атмосферу показники Донецької області (416,4 тисяч тонн), Дніпропетровської області (277) і Києва (8,5) – несопоставіми», – сказала Овчинникова.

Найбільш об’єктивним показником якості повітря є індекс забруднення атмосфери, який розраховується Центральною геофизичною обсерваторією (ЦГО) на підставі вимірів 162 постів, розміщених в 53 містах. Індекс забруднення враховує не тільки промислове забруднення, але і викиди автомобілів.

Як повідомила начальник відділу інформації ЦГО Ірина Колесник, середнє значення цього індексу по Україні в 2006 році склало 8,1 умовних одиниць.

В Києві впродовж останніх трьох років цей індекс не перевищує середньоукраїнського, і в 2006 році він рівний 6,9 умовних одиниць.

200804121955100 У Києві забруднення повітря нижче середньоукраїнського

«Повітря в Києві чистіше, ніж в містах Донецької і Дніпропетровської областей», – сказала Колісник.

Колісник відзначила, що Київ випереджає багато міст по такому показнику забруднення повітря, як концентрація діоксиду азоту. У столичному повітрі діоксиду азоту в 2,5 разу більше гранично допустимій для здоров’я концентрації.

«Причина цьому – велика кількість автотранспорту в столиці», – сказала Колісник.

Статті по темі


0 Відгуків на “У Києві забруднення повітря нижче середньоукраїнського”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук