ВПЛИВ ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРИ

Питання про дію людини на атмосферу знаходиться в центрі уваги фахівців і екологів всього світу. І це не випадково, оскільки найбільші глобальні екологічні проблеми сучасності – “парниковий ефект”, порушення озонового шару, випадання кислотних дощів, связанни саме з антропогенним забрудненням атмосфери.

Охорона атмосферного повітря – ключова проблема оздоровлення навколишнього природного середовища. Атмосферне повітря займає особливе положення серед інших компонентів біосфери.

Значення його для всього живого на Землі неможливо переоцінити. Людина може знаходитися без їжі п’ять тижнів, без води – п’ять днів, а без повітря всього лише п’ять хвилин. При цьому повітря повинне мати певну чистоту і будь-яке відхилення від норми небезпечно для здоров’я.

Атмосферне повітря виконує і складну захисну екологічну функцію, оберігаючи Землю від абсолютно холодного Космосу і потоку сонячних випромінювань. У атмосфері йдуть глобальні метеорологічні процеси, формується клімат і погода, затримується маса метеоритів.

Атмосфера володіє здібністю до самоочищення. Воно відбувається при вимиванні аерозолів з атмосфери осіданнями, турбулентному перемішуванні приземного шару повітря, відкладенні забруднених речовин на поверхні землі і т.д. Проте в сучасних умовах можливості природних систем самоочищення підірвані. Під масованим натиском антропогенних забруднень в атмосфері стали виявлятися вельми небажані екологічні наслідки. З цієї причини атмосферне повітря вже не повною мірою виконує свої захисні, терморегулірующие і життєзабезпечення екологічні функції.

ОСНОВНІ ДЖЕРЕЛА ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРИ.

В даний час основний внесок в забруднення атмосферного повітря на території Росії вносять наступні галузі: теплоенергетика (теплові і атомні електростанції, промислові і міські котельні і ін.), далі підприємства чорної металургії, нафтовидобутку і нафтохімії, автотранспорт, підприємства кольорової металургії і виробництво будматеріалів.

На заході ситуація небагато інша. Так, наприклад, основна кількість шкідливих викидів в США, Великобританії і Німеччині доводиться на автотранспорт (50-60%), тоді як на долю теплоенергетики значно менше (16-20%).

ВПЛИВ НА ЗДОРОВ’Ї ЛЮДИНИ.

Забруднення атмосферного повітря впливає на здоров’ї людини і на навколишнє природне середовище різними способами – від прямої і негайної загрози (зміг і ін.) до повільного і поступового руйнування різних систем життєзабезпечення організму. У багатьох випадках забруднення повітряного середовища порушує структурні компоненти екосистеми до такого ступеня, що регуляторні процеси не в змозі їх повернути в первинний стан і в результаті механізм гомеостазу не спрацьовує.

Статті по темі


0 Відгуків на “ВПЛИВ ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРИ”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук