Все про екологічну проблему

Все більше значення в сучасну епоху набуває решенієпроблем екології. Термін «екологія» утворений від грецьких okos – будинок, житло иlogos – наука; уживається найчастіше для позначення науки овзаїмоотношеніях суспільства і природи.

Взаємини суспільства і природи носять складний іпротіворечивий характер. Вони історично мінялися. Спочатку люди простопользовалісь природою, що оточує їх, дарами землі, лісів, річок, морів і т.д. Наетой основі розвивалися полювання, рибальство, приручення тварин, прості формиськотоводства і землеробства. Поступовий їх вплив на природу заглиблювалося ірасширялось. Матеріал природи піддавався все більш грунтовному воздействіюв їх виробничої діяльності. Застосовувалися складніші способи обработкипочви, вводилися сівозміни, промислові способи обробки шкур тварин, розвиненіші форми рибальства. Виводився новий вигляд рослин і породижівотних. Розвивалися деревообробне виробництво, суднобудування, виробництво одягу і інших виробів з льону, шовку, бавовни і шкіри, а такжестроїтельство дорогий, будівель, всіляких споруд. Словом, у міру развітіяпроїзводітельних сил – знарядь праці, технології різних виробництв, знань інавиков людей – все більш зростало їх панування над навколишньою природою, засчет якою задовольнялася вся більша кількість їх потреб.

Проте, збільшуючи свою владу над природою, люди попадаліво все велику залежність від неї. Ця залежність особливо посилилася сразвітієм промислового виробництва. Перейшовши до масового застосування паровихмашин і двигунів внутрішнього згорання, люди потрапили в пряму залежність отналічия в їх країнах корисних копалини, раніше всього вугілля і нафти. Вдальнейшем все більше споживання електроенергії в промислових, побутових іїних цілях багато разів збільшило залежність людей від наявності так називаємихенергоносителей – вугілля, нафти, газу, водних і інших джерел енергії.

В цьому і полягає діалектіко-протіворечиваявзаїмозавісимость суспільства і природи: поступово збільшуючи владу надпріродой, суспільство в той же час потрапляє у все велику залежність від неї какисточника задоволення потреб людей і самого виробництва. Мова ідетпрежде всього про матеріальне забезпечення розвитку суспільства і його культури.

Проблема взаємовідношення суспільства і природи є глобальная,всечеловеческая екологічна проблема. Вона давно вийшла на перший план іособенно загострилася в другій половині нинішнього століття, коли масштаби іхарактер дії людини на природу набули загрозливого характеру длясамого його існування. Суть сучасною екологічною проблемизаключаєтся в глобальній зміні природного середовища існування людства, в швидкому зменшенні її ресурсів, в ослабленні відновних процесів впріроде, що ставить під питання майбутнє людського суспільства.


0 Відгуків на “Все про екологічну проблему”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук