Вуглекислота в оболонках землі

У океані СО2содержится в розчиненому вигляді у вигляді угольнойкислоти і іонів різних углекислотних солей, ієго в 60 разів більш ніж в атмосфері. При повишеніїконцентрациі СО2 в атмосфері велика егочасть поглинається океаном. Правда, перемешиванієокеанічеськой води триває від 200 до 2000 років . Океан, отже, є гигантськімаккумулятором і регулятором концентрациіуглекислоти в атмосфері. Саме поетомуїзмененіє концентрації СО2 в атмосферебудут відбуватися у багато разів повільніше, даженесмотря на зростання антропогенних викидів.
У каменноледниковых,сланцевых і інших углеродосодержащихместорожденіях вугільної кислоти міститься в 300раз більше в порівнянні з атмосферою. Якщо єєосвободіть з цих родовищ, токонцентрация СО2 в атмосфері збільшиться с0.035 до 9 %. Така концентрація спостерігалася у времякаменно-вугільного геологічного періоду, когдана землі буйствувала рослинність, був теплийустойчивий клімат і процвітали динозаври. Такаярастітельность була наслідком високойконцентрациі вуглекислоти, яка являласьглавной, нічим не замінимою їжею дляфотосинтеза. Реальна причина виміраніядінозавров – похолодання у зв’язку з наступленіємледникового періоду, в’янення рослинності інедостаток пищи. Вони вимирали в теченіїнеськольких мільйонів років: одні види раніші, інші пізніше.
Основна маса СО2 вкарбонатних породах, причому в основному на днеокеанов. Материкові карбонатні породисформіровалісь коли ці ділянки суші були дномморей і океанів. Як же майже весь СО2оказался похованим на дні океанів?


0 Відгуків на “Вуглекислота в оболонках землі”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук