Заказывайте на торжество гелиевые шары Киев, доставка шаров работает по всему городу

Виснаження озонового шару

Озоновий шар – це тонкий газовий шар у верхніх шарах атмосфери (від 12 до 45 км. від поверхні Землі), який захищає поверхню Землі від руйнівного ефекту сонячних ультрафіолетових променів. Відомо, що дія ультрафіолетової радіації, що посилилася, на поверхню Землі викликає рак шкіри і завдає непередбачуваного збитку рослинам, водоростям, харчовим ланцюгам і глобальній екосистемі.
ЮНЕП допомогла укласти, а зараз проводить в життя історичну Віденську конвенцію про охорону озонового шару (1985), протокол (1987) Монреаля і Поправки до нього. Згідно цим угодам, промислово розвинені країни забороняють виробництво і продаж хлорфторуглеродних речовин, що виснажують озоновий шар. Країни, що розвиваються, повинні припинити їх виробництво до 2010 року. Планується також поступово ліквідовувати і що інші виснажують озоновий шар речовини.
У 1998 р. проведена ЮНЕП-ВМО оцінка озонового виснаження, над якою працювали більше 200 учених зі всіх країн світу, підтвердила ефективність протоколу Монреаля. З проведеної оцінки витікає, що сумарний зміст тих, що виснажують озоновий шар компонентів в тропосфері (нижній шар атмосфери) досягло найвищого рівня в 1994 р. і в даний час поволі зменшується. Коли б не бувальщина вжито заходам відповідно до Протоколу, то озонове виснаження було б набагато сильніше і продовжувалося б протягом набагато більшого числа десятиліть. Навіть з урахуванням того, що Протокол ефективно діє у напрямі зменшення використання і емісії в атмосферу речовин, що виснажують озоновий шар, дія вже випущених в атмосферу хімічних речовин продовжується, а це означає, що виснаження озонового шару продовжуватиметься ще багатьох років.
Учені прогнозують, що відновлення захисного озонового шару почнеться в найближчому майбутньому і повністю завершиться до 2050 року, але за умови, що Протокол неухильно виконуватиметься.

Джерело: un.org


0 Відгуків на “Виснаження озонового шару”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук