Хімічне і бактеріологічне забруднення грунту і води

Хімічне забруднення грунтів Ленінградської області формується за рахунок емісій від промислових об’єктів, викидів автотранспорту і розміщення відходів виробництва і споживання (як санкціонованого, так і немає). Невеликий внесок вносить трансграничне перенесення.
Загальна площа зон потенційного ризику хімічного забруднення грунтів на території Ленінградської області складає біля 14 тис. кв. км. , а в п’ятірку найбільш потенційно забруднених районів входять Виборгській (3490 кв. км.), Всеволожській (2050 кв.км), Кингисеппській (1580 кв.км), Тіхвінській (1080 кв.км) і Сланцевській (1050 кв.км).
Виділяється 6 зон найбільшого ризику, що оточують Санкт-Петербург і основні промислові центри області.
Зони потенційного ризику хімічного забруднення грунтів.
200804122201190 Хімічне і бактеріологічне забруднення грунту і води

В 2004 році проведені який-хімічні обстеження міст Тіхвін, Пікальово і Всеволожськ (II і V зони потенційного ризику хімічного забруднення), таким чином на даний момент РГЕЦ виконав обстеження територій 8 міст обласного підпорядкування.
Середній зміст хімічних елементів на територіях обстежених населених пунктів приведений в таблиці 1.

Таблиця 1.

200804122201191 Хімічне і бактеріологічне забруднення грунту і води
Значна різниця в рівнях забруднень різних міст пов’язана з численними чинниками, найбільш значущими з яких є розташування промислових зон відносне селітебной частини міста (з урахуванням напрямів переважаючих вітрів), чисельність населення, вигляд і інтенсивність промислового виробництва, а також близькість крупних автомагістралей і залізниць.
На графіці приведені величини показника сумарного забруднення грунтів для обстежених міст, на підставі якого видно, що території Виборга і Гатчини характеризуються максимальними рівнями забруднення важкими металами.
200804122201192 Хімічне і бактеріологічне забруднення грунту і води
Всього на початок 2005 року на території Ленінградської області виявлено 17,8 км2 з небезпечним рівнем забруднення важкими металами і 1,8 км2 з надзвичайно-небезпечним.


Поховання токсичних відходів ГУП “Полігон Червоний Бор”.

Про полігон хімічних відходів «Червоний Бор», що знаходиться в 15 кілометрах від Колпіна, розповідають безліч історій, що леденять кров. «Зелені» називають його не інакше як бомбою сповільненої дії, підкладеною тридцять років тому під наше місто. Щоб на власні очі оцінити екологічну обстановку на цьому таємничому об’єкті, ми разом з представниками Європейського Банку Реконструкції і Розвитку, на чиї кредити тут здійснюються деякі природоохоронні програми, вирішили зробити невелику екскурсію по його території.

Назвати пейзаж, що відкрився нашому погляду, страхітливим - означає нічого не сказати.

Інші статті


0 Відгуків на “Хімічне і бактеріологічне забруднення грунту і води”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук