ЯКІСТЬ ВОДИ


Оскільки вода-хороший розчинник, вона рідко зустрічається в абсолютно чистому вигляді. Придатність води для пиття і наповнення плавальних басейнів залежить від її якості.Деякі характеристики, що визначають якість води
Прозорість Наявність розчинених неорганічних речовин, наприклад нітратів, хлоридів, заліза
Температура Наявність розчинених органічних речовин, наприклад фенолів
Смак Наявність мікроорганізмів, наприклад бактерій
Запах Наявність флори і фауни
pН -
Електропровідність -
Жорсткість -
Водопровідна вода в регіонах з високою щільністю населення часто є рециклірованную водою (т.е. очищену воду повторного використання). Хоча рецикліровавная вода абсолютно безпечна для пиття, деякі люди знаходять перспективу повторного використання неприємної. Вони вважають за краще пити натуральну, зокрема газовану, воду з пляшок.
Наявність у воді мікроорганізмів визначається в результаті вимірювання її біохімічної потреби в кисні (БПК). З цією метою визначають вміст кисню у воді до і після витримки її в темноті протягом 5 сут при температурі 20°С. БПК вимірюється в мг/дм3. БПК зазвичай розглядається як міра забруднення води. Якщо забруднюючі органічні речовини скидаються у воду, в ній починається їх природне очищення. Вона відбувається в результаті дії певних мікроорганізмів, які використовують розчинений у воді кисень для окислення забруднюючих речовин. Вважається, що залежно від ступеня забрудненості води БПК мають наступні значення:
Ступінь забруднення води БПК, мг/дм3
Практично чиста 30
Слабке забруднення 30-80
Сильне забруднення > 80

Забруднення води
Забруднення води-ето пониження її якості в результаті попадання в річки, струмки, озера, морить і океани різних фізичних, хімічних або біологічних речовин. Забруднення води має багато причин.

Стічні води
Промислові стоки, що містять неорганічні і органічні відходи, нерідко спускаються в річки і моря. Щорічно у водні джерела потрапляють тисячі хімічних речовин, дія яких на навколишнє середовище наперед не відома. Сотні з цих речовин є новими з’єднаннями. Хоча промислові стоки у багатьох випадках піддаються попередньому очищенню, вони все-таки містять токсичні речовини, які важко виявити.
Побутові стічні води, що містять, наприклад, синтетичні миючі засоби, врешті-решт потрапляють в річки і моря. Добрива, що змиваються з поверхні грунту, потрапляють у водостоки, що ведуть до озер і морів. Всі ці причини приводять до сильного забруднення води, особливо в замкнутих басейнах-озерах і ставках.

Тверді відходи .

Статті по темі


0 Відгуків на “ЯКІСТЬ ВОДИ”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук