Забруднення повітря в Москві

Забруднення повітря в Москві - підвищений вміст шкідливих домішок в приземному шарі повітря, викликане викидами промислових підприємств, вихлопними газами авто-транспорту і іншими чинниками.

В повітрі Москви підвищений зміст бензпирену, діоксиду азоту, фенолу і формальдегіду. Високий рівень забруднення атмосферного повітря наголошується поблизу крупних автомагістралей і промислових зон, особливо в східній і південно-східній частині міста. Найвищий рівень забруднення повітря в Москві спостерігається в районі Капотні. Мінімальний рівень забруднення в Крилатськом і в Срібному бору.

Забруднення приземного шару повітря у великій мірі залежить від метеорологічних умов. У окремі періоди, коли метеорологічні умови сприяють накопиченню шкідливих речовин в приземному шарі атмосфери, концентрації домішок в повітрі можуть різко зростати - виникає зміг.

Рівень забруднення повітря оцінюється по значеннях інтегрального показника забруднення і середніх за добу концентраціях оксиду вуглецю і діоксиду азоту.

Формальдегід надає дратівлива дія на організм людини, володіє загальною токсичністю. При концентраціях вище граничних, формальдегід діє на центральну нервову систему, особливо на зір і сітківку очей. При гострих отруєннях характерне роздратування слизистих оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, різь в очах, першеніє в горлі, кашель, біль і відчуття тиску в грудях.

Діоксид азоту і оксид вуглецю при проникненні в органи дихання людини приводять до порушення системи дихання і кровообігу. Вдихувані частинки впливають як безпосередньо на респіраторний тракт, так і на інші органи.

При підвищених концентраціях оксиду вуглецю, зменшується притока кисню до тканин і до серця, підвищується кількість цукру в крові.

Забруднення атмосферного повітря в Москві привело до постійного зростання алергічних і астматичних захворювань у дітей і високої смертності серед літніх людей в періоди літнього смогу.

Джерело: ru.wikipedia.org

Статті по темі


0 Відгуків на “Забруднення повітря в Москві”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук