Запорожці бояться дихати

Саме таким чином охарактеризував результати екоопроса, що проводиться в Запоріжжі Цетром СОЦИС, науковий співробітник Інституту соціології Олександр Стегній .
Центр соціальних і політичних досліджень СОЦИС в рамках проекту «Екологічне партнерство в місті Запоріжжя» Усесвітнього банку в березні 2007 року провів опит 800 жителів міста.
Згідно з отриманими результатами опиту, найактуальнішою екологічною проблемою Запоріжжя є забруднення повітря хімічними речовинами і викидами виробництва.
Учасники опиту оцінили рівень забрудненості повітря в Запоріжжі за десятибальною шкалою, де десять балів означає максимальне забруднення, на 9.15 балу, що впритул наближається до максимального показника забруднення.
На іншій позиції із значним відставанням розмістилося забруднення води хімічними речовинами і скиданнями виробництва, а замикає трійку найбільш гострих екологічних проблем незадовільна якість питної води.
Серед пріоритетних екологічних проблем міста, що вимагають негайного рішення, практично одноголосно респонденти назвали в першу чергу забруднення повітря хімічними речовинами і викидами виробництва, а потім забруднення води хімічними речовинами і скиданнями виробництва, а також незадовільну якість питної води.
Високий рівень стурбованості екологічною ситуацією характерний для всіх жителів, але особливо в Заводському і Хортіцком районах.
На думку запорожців, погана екологія найплачевнішим чином позначається на їх самопочутті.
- Більше половини учасників опиту вважає, що забруднення атмосферного повітря до Запоріжжя є основним екологічним чинником погіршення їх здоров’я. Запорожці вважають, що шкода їх здоров’ю наносить і незадовільне медичне обслуговування, - заявив Олександр Стегній.
- Серед конкретних проблем здоров’я, пов’язаних із забрудненням атмосферного повітря в місті респонденти найчастіше називають алергію, захворювання дихальних шляхів, загальне погіршення самопочуття, а також захворювання зубів, волосяного покриву і кісток, - розповів Олександр Стегній.
Не дивлячись на значне забруднення атмосферного повітря в Запоріжжі, менше половини опитаних жителів міста виїжджає літом із Запоріжжя на відпочинок, середня тривалість якого небагато чим перевищує два тижні. У теж час кожен третій житель міста практично не виїжджає в літній період з міста на оздоровлення.
Головну відповідальність за складну екологічну ситуацію в місті респонденти покладають в першу чергу на керівників промислових підприємств міста, а також на міські органи влади. Примітно, що набагато меншу відповідальність за непросту екологічну ситуацію жителі обласного центру покладають на обласні органи влади.
На думку Олександра Стегнія, тривожним сигналом є той факт, що значна частина опитаних запорожців нікому не довіряють у вирішенні екологічних проблем свого міста.

Рівень довіри в рішенні екологічних проблем Запоріжжя по адміністративних

районам мешкання респондентів, %

> >

Статті по темі


0 Відгуків на “Запорожці бояться дихати”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук