Зміна клімату торкнеться всіх і кожного

Здоров’я мільйонів людей опиниться в небезпеці, якщо середньосвітова температура продовжить рости в результаті глобального потеплення. Про це мовиться в доповіді Усесвітньої організації охорони здоров’я. На думку фахівців, потеплення сприятиме розповсюдженню інфекцій, що передаються з водою і через комах.

Збільшення середньорічної температури навіть на декілька градусів приведе до того, що сотням мільйонів людей загрожуватиме малярія. Крім того, зміну сезонних графіків випадання опадів нанесе серйозний удар по сільському господарству, що приведе до недоїдання мільйонів людей.

Обнародування доповіді ВІЗ про можливі наслідки зміни клімату співпало з часом проведення конференції ООН в Милане*, присвяченою цій проблемі. Деякі учені передбачають, що середньорічна температура може піднятися на декілька градусів вже до 2030 року в результаті «парникового ефекту», який є наслідком неконтрольованого викиду в атмосферу вуглекислого газу і інших шкідливих речовин.

* IX Конференція сторін Рамкової конвенції ООН з проблеми зміни клімату проходила в Мілані з 1 грудня по 12 грудня 2003 р. У ній беруть участь 188 країн. Головує на конференції міністр навколишнього середовища Угорщини Міклос Персані.

Розповсюдження хвороб

Одним з можливих ефектів глобального потеплення може стати збільшення так званого «сезону малярії» в багатьох країнах, де розповсюдження цієї хвороби досягло масштабів ендемії.

Це може дозволити малярійним комарам жити в більшому числі країн, яким в даний час хвороба не загрожує. Перш за все, йдеться про європейські держави.

Крім того, може збільшитися географія і масштаби розповсюдження інших хвороб, таких як тропічна лихоманка.

Заступник генерального директора ВІЗ Керстін Лейтнер вважає: «З’являється все більше свідоцтв того, що зміни клімату на планеті зроблять серйозний вплив на здоров’ї і добробут громадян багатьох країн світу».

Удар по сільському господарству

Проблеми, пов’язані з браком продовольства, загрожують Індії, Бангладеш, Бірмі і В’єтнаму. Сільське господарство цих держав орієнтоване на вирощування рису і безпосередньо залежить від прогнозованого сезону дощів. Інші країни, найбільше з яких – Китай, можуть навіть виграти від кліматичних змін.

Серед згубних ефектів глобального потеплення називається забруднення атмосфери і розповсюдження алергічних захворювань. Також зміни можуть привести до збільшення кількості стихійних катаклізмів. Урагани, жара і повені, які цього року вже доставили немало неспокоїв жителям Європи, можуть стати частішими і менш передбаченими.


1 Відгук на “Зміна клімату торкнеться всіх і кожного”


  1. 1 Студент

    Це все справді занепокоює!

Залишити відгук