Зникнення загрожує третині видів тварин і рослин у Франції

Третини з 290 видів тварин і рослин на території Франції загрожує загибель. Такий один з висновків міжнародного дослідження про біологічну різноманітність, проведеного в 27 країнах-членах Євросоюзу, результати якого передані брюссельській Єврокомісії для узагальнення.

Експерти оцінили ступінь збереження видів відповідно до Європейської директиви про природні зони проживання /”Хабитат-директивы”/ від 1992 року, направленою на збереження біологічної різноманітності на континенті.

Для аналізу співробітники паризького Національного музею природної історії відібрали 291 вид, зокрема 200 тварин, а також 132 типи навколишнього середовища: лісовий і польовий, водний і вологий, морський і прибережний, степовий і скелястий.

“Цей відбір представляє все багатство біологічної різноманітності Франції”, – підкреслив директор музею Жак Трувійе. Птахам присвячена окрема європейська директива.

За словами директора музею, виведення дослідження – “абсолютно поганою”. 33 проц вивчених видів, згідно прийнятій в Брюсселі шкалі, знаходяться в “червоному полі”, тобто їм загрожує зникнення.

Так, швидко скорочуються популяції і ареали мешкання раку з білими клішнями унаслідок забруднення проточних вод, великого хом’яка в Ельзасе і нірки в Центральному масиві із-за прокладення нових автострад, метеликів із-за зникнення певних лугових квітів.

Отримані у Франції результати в цілому відповідають “Червоній книзі” Усесвітнього союзу по охороні природи. Найбільша небезпека загрожує вологим зонам і видам, що мешкають в них, які поступово деградують.

Не чекаючи висновків з Брюсселя, французьке Міністерство екології має намір в найкоротші терміни визначити пріоритети, щоб вчасно перешкодити зникненню видів. “Необхідно діяти швидко, – підтверджує Трувійе. – Адже одного разу зниклий вигляд вже неможливо відновити”.

Джерело: newsland.ru


0 Відгуків на “Зникнення загрожує третині видів тварин і рослин у Франції”


  1. Немає коментарів

Залишити відгук